płyta SSK-MB2 problem

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
daniel-1204
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2010, 15:13
Lokalizacja: Opolskie

płyta SSK-MB2 problem

#1

Post napisał: daniel-1204 » 03 mar 2010, 23:08

Witam panowie proszę o pomoc mam zmontowaną płytkę główną SSK i nie mogę jej skonfigurować z PC , porty i piny ustawione i nie mogę odpalić przekażników w MDI tzn objawy są następujące
po odpaleniu kompa zanim windows się załaduje to przekaźniki się załaczają , po odpaleniu windowsa i załadowaniu macha gasną i tak już zostaje ani g kody ani w MDI instrukcjami M3 i M4 nie dają się załaczyć , po podłaczeniu sterownika i silnika też cisza , silnik nie startuję w machu zlicza i jest ok a silniki i reszta milczy o zgrozo
Pomocy ?? :cry:



Tagi:

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#2

Post napisał: Rayford » 04 mar 2010, 01:56

Jeśli masz ustawione tak jak na zdjęciu to czy klikając na krzyżyki Active low powinny klikać też przekaźniki... zielony krzyżyk przekaźnik włączony, czerwony wyłączony...? jeśli nie działają to musisz sprawdzić w porcie LPT czy na pinach 1 i 16 pojawia się sygnały miernikiem lub diodą Led gdy zmieniasz Active low...

Obrazek

I tak jak na ty zdjęciu kwadracik nie zaznaczony
Obrazek


Autor tematu
daniel-1204
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2010, 15:13
Lokalizacja: Opolskie

#3

Post napisał: daniel-1204 » 04 mar 2010, 07:40

Po przełaczeniu na Active LOW nistety na wyjsciach z portu z pc cisza nie mam żadnego sygnału , podejrzewam że może być coś nie tak z portem LPT , lub ustawienia adresu portu ale adresy w machu i pc sa identyczne, sprobuję dziś zamienić na innego kompa może się uda , dodam że w chwili obecnej do połaczenia płyty głównej z pc nie używam kabla jest to z sobą skręcone w jednej obudowie na sztywno może tu jest jakiś problem ??? Czy kabel LPT do płyty głownej jest jakoś inaczej przygotowany , jakiś cross czy coś?
P.S. Ustawienia przekaźników i wyjść w machu tak jak kolega Rayford przedstawił mam zrobione :roll:

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#4

Post napisał: Rayford » 04 mar 2010, 08:03

daniel-1204 pisze:dodam że w chwili obecnej do połaczenia płyty głównej z pc nie używam kabla jest to z sobą skręcone w jednej obudowie na sztywno może tu jest jakiś problem
To jak to zrobiłeś...? pewnie piny pomyliłeś a najprawdopodobniej na odwrót połączyłeś całe gniazdo...

Zdjecie... stan pinów ... weź kabelek i w porcie LPT piny wejściowe zwieraj z masą zielone lampki przy zwarciu powinny przygasać ... wstępnie sprawdzisz czy port w ogóle działa
Załączniki
Piny.jpg
Piny.jpg (14.05 KiB) Przejrzano 1774 razy


Autor tematu
daniel-1204
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 7
Rejestracja: 01 mar 2010, 15:13
Lokalizacja: Opolskie

#5

Post napisał: daniel-1204 » 10 mar 2010, 20:41

Witam dzieki za pomoc nie pinów nie pomyliłem ale podsunełes mi co zrobiłem nie tak , posprawdzałam wszystko raz jeszcze i powodem był padnięty układ 74HC14 teraz już śmiga i dusza sie raduje gdyż moja plazma nabiera kształtów i wreszcie cała automatyka ozyła aż miło .
Ale mam pytanko do panów bardziej doswiadzczonych , jaką max prędkośc mogę wycisnąć z silniczka bo przynam sie szczerze ze na obeną chwilę wyciaggam na silniku jakieś 200 obr na min i pózniej moment drastycznie spada (trochę mało).
Dodam że jak silnik trzyma to jakby w nim ktoś mi świerszcza zamknąl czy to jest normalne???

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”