Zastosowanie frezarki

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
alien2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 sty 2010, 23:10
Lokalizacja: k-ce

Zastosowanie frezarki

#1

Post napisał: alien2 » 18 sty 2010, 23:39

Witam,
Ja mam troszkę inne pytanie (pewnie część z Was uzna za głupie, ale cóż bardzo mnie nurtuje od pewnego czasu, a sam mam problem z odpowiedzeniem sobie), mianowicie od pewnego czasu planuję zbudować frezarkę CNC i nie zagłębiając się w samą konstrukcję myślę do czego mógłbym ją wykorzystać.
Pewnie część już myśli, że chcę na siłę znaleźć zastosowanie, ale cóż jakiś bakcyl się przyczepił do mnie i przed budową powstrzymuje mnie tylko fakt żeby maszyna nie stała nieużywana zrobiona w ramach "sztuki dla sztuki". Przeglądałem galerię (całe forum i google, które zresztą nic ciekawego nie ma do podpowiedzenia) i widzę, że głównie wykorzystujecie swoje maszynki do produkcji części modelarskich i płaskorzeźb (i innych "ozdobników"), co niestety w ogóle mnie nie pociąga.
Z góry dzięki za odpowiedź.



Tagi:


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: diodas1 » 19 sty 2010, 00:35

No to napisz może co Ciebie pociąga, wówczas będzie łatwiej o pomysły. Na dobrą sprawę frezarkę CNC można użyć nawet w kuchni . Zwykle jednak najpierw musi być jakiś pomysł na wykorzystanie a potem dopiero robi się stosowny projekt maszyny. Chyba że ta pierwsza konstrukcja służy celom dydaktycznym.


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#3

Post napisał: ezbig » 19 sty 2010, 01:10

Mnie nurtuje pytanie, dlaczego chcesz ją zbudować, skoro nie widzisz zastosowania? :shock: Nawet jak ktoś robi taką z MDF na prowadnicach szufladowych, to chociaż z grubsza wie co będzie na niej robił.

Zbudowanie frezarki cnc to jest nie lada wyzwanie i wielu poległo w przedbiegach, mimo motywacji w postaci celu jakiemu maszyna ma służyć. Ty nie masz takiej motywacji, więc sukcesów większych ci nie wróżę. Nie wiem na co się nastawiasz, ale albo zabije cię cena elementów i usług zleconych, albo ogrom pracy, jak zaczniesz wszystko robić sam "tanim kosztem" i sposobem gospodarczym.

Twoje pytanie i stwierdzenie możnaby porównać do tego: "planuję zrobić sobie drukarkę, ale zastanawiam się do czego mógłbym ją zastosować. Szukałem na forach i w google - nic ciekawego same wydruki zdjęć, rysunki i teksty." :)

Mam nadzieję, że się nie obraziłeś, ale nie mogłem się powstrzymać.


galon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 328
Rejestracja: 06 kwie 2007, 17:17
Lokalizacja: kieleckie

#4

Post napisał: galon » 19 sty 2010, 08:29

witam zastosowań może być wiele wyżej napisano że w kuchni proszę bardzo zamiast osi Z mocujesz dozownik bitej śmietany lub masy podkładasz tort a maszyna robi ci dekorację no nie sama bo rysunek to musisz ty i przetworzyć na gcod ale to jest sprawa drugorzędna powodzenia i pomysłów

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”