Zmiana środowiska pracy.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
malzyk
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 25
Rejestracja: 13 lis 2011, 15:55
Lokalizacja: Opolskie

Zmiana środowiska pracy.

#1

Post napisał: malzyk » 25 kwie 2014, 08:08

Witam!

Ok rok temu przeszedłem kurs w firmie start cnc. Dokładnie to były 2 kursy (obsługa i programowanie, oraz masterCam). Na kursie podłapałem troche bakcyla i szukałem pracy jako operator frezarki. Niestety życie zweryfikowało że bez doświadczenia można zapomnieć a kurs który trwa 5 dni to nie kurs, tylko żart który wyciąga od Ciebie pieniądze. w tym wypadku grubo ponad 2 tysiące złotych. Tak więc idąc w zaparte, znalazłem prace jako punchpress operator w uk (tutaj mieszkam). Jednak zawsze chciałem pracować przy frezarkach (każdy kto pracowal przy prasie rewolwerowej, lub wykrawarce wie jak ta praca wyglada po czasie). Posiadam obecnie pojecie o pracy ze sterowaniem Fanuca jednak wiem że praca ta, nijak ma sie do frezarek. Obecnie pracuje jako setter i operator na 2 maszynach (Amada Acute Nt i apelio 3) Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł lub rade dotyczaca przejscia z jednych maszyn na drugie ? Niestety moja firma frezarek nie posiada, wiec musiałbym zmienić miejsce pracy. To jednak nie problem, ale nie wiem jak zabrac sie do przejscia z tak kompletnie innej maszyny na frezarke ?



Tagi:


burzaxxx
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 25 wrz 2010, 20:22
Lokalizacja: zDolny Śląsk

#2

Post napisał: burzaxxx » 25 kwie 2014, 19:11

szukaj roboty jako ustawiacz, przekonaj pracodawce że umiesz sztuki mierzyć i bubel u Ciebie nie przejdzie. pokaż mu, że nie pokaleczysz się suwmiarką. i ucz się na programach już zrobionych, potem próbuj sam nanosić zmiany..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”