mach3 konfiguracja

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
grzesiekrc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 09 lis 2013, 19:27
Lokalizacja: jawor

#11

Post napisał: grzesiekrc » 11 lis 2013, 13:22

oczywiscie ze jasne,nawet nie pomyslalem o pożyczeniu licencji.Po prostu na stronie producenta macha pisze ze program jest w pełnij funkcjonalny w wersji demo,jedynym ograniczeniem jest 500 linijek g-codu.Wiec pytałem o pole stołu jak przypisac a uslyszałem temat licencji.Przepraszam ze wogóle zapytałem no i za cwaniaków.Jestem nowy na tym forum i liczyłem na jakas pomoc w formie napisania porad odnosnie programu,sterownika,silnikow itp.Ale juz o nic nie pytam,bo znowu dostane odpowiedz nie na temat.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#12

Post napisał: kubus838 » 11 lis 2013, 20:46

Zrozum jedno program w wersji demo bardzo dziwnie się zachowuje i niektórych funkcje czasami nie idzie ustawić. Producent wskazuje, że mach w demo ma 500 linnii (ewentualnie 1000 linnii) ale z własnego doświadzcenia wiem, że nie tylko z tym jest kłopt. Czasami nawet krańcówek ustawić nie idzie. A taka sytuacja w wersji demo spowodowana jest programem + systemem + komputerem. Dlatego nie każdy chce Cię wpuszczać w "maliny" i pierwszą radą jaką dostałeś to był zakup licencji po to abyś nie narobił się tylko był zadowolony.


robert

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#13

Post napisał: tuxcnc » 11 lis 2013, 20:58

grzesiekrc pisze:Po prostu na stronie producenta macha pisze ze program jest w pełnij funkcjonalny w wersji demo,jedynym ograniczeniem jest 500 linijek g-codu.
I to akurat jest kłamstwo.
Zresztą sami to potwierdzają, też na swoich stronach, tylko w innych miejscach, przyznając że są jeszcze inne ograniczenia.


.


Autor tematu
grzesiekrc
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 6
Posty: 25
Rejestracja: 09 lis 2013, 19:27
Lokalizacja: jawor

#14

Post napisał: grzesiekrc » 12 lis 2013, 12:51

OK dziekuje Panowie wiec nie wiem czy lepiej kupic licencje czy np.jakis inny program moze w pelni funkcjonalny (free),ale nie znam programów (nazw)mysle tez nad kontrolerem cnconv.Do tematu podchodze dość powaznie.Doradzcie bo na pewno nie jeden z was przeszedł przez ten problem wyboru.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#15

Post napisał: kubus838 » 12 lis 2013, 13:33

grzesiekrc pisze:OK dziekuje Panowie wiec nie wiem czy lepiej kupic licencje czy np.jakis inny program moze w pelni funkcjonalny (free),ale nie znam programów (nazw)mysle tez nad kontrolerem cnconv.Do tematu podchodze dość powaznie.Doradzcie bo na pewno nie jeden z was przeszedł przez ten problem wyboru.
W meni głównym jest zakładka która mówi o większości programów sterujących. Tam możesz popytać. Forumowicze wskażą Ci skąd można i jak pobrać werjse pełne tylko działające przez 30 dni.

robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”