obrót o dowolny kąt

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
Sito
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 01 maja 2010, 17:04
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

obrót o dowolny kąt

#1

Post napisał: Sito » 10 maja 2010, 23:34

Może ktoś pomoże.Potrzebuję obrócić "karuzelę" i wygląda jak karuzela -urzadzenie do nadruków na koszulkach. Waga ok. 100 kg - średnica ok. 400 cm. Potrzebuję obrocić za kaźdym razem dokładnie o 40 stopni. Zrobiłem tą "karuzelę" jako reczną(przy po pomocy tokarza, frezera, spawacza - w jednym- pomysł mój) Teraz chce ją unowocześnić i przyspieszyć i zwiększyć wydajność. Najpierw chciałem obrócić pneumatycznie, ale to nie ten dział. Ale pomyślałem, że elektrycznie/elektronicznie da się przecyzyjniej przesunąć. Postawiłem sobie taki cel przekształcić to moje urządzenie w półautomatyczne. I wasza pomoc by mi ten czas skróciła. Sam dojdę w wolnym czasie poza pracą metodą prób i błedów.
Ale za pomoc byłbym bardzo wdzięczny - nawet małe podpowiedzi i ukierunkowania na właściwy tor myślenia

Tomek z Lublina



Tagi:


jozekkg
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 29 gru 2009, 14:50
Lokalizacja: Klb

#2

Post napisał: jozekkg » 11 maja 2010, 07:19

Dokładnie o 40st, czyli 1/9 koła. Może dało by się przy pomocy (nazwę to) krańcówek?
Po osiągnięciu żądanego położenia wyłącznik krańcowy rozłącza za pośrednictwem przekaźnika zasilanie do silnika. Kolejny obrót następuje np. po naciśnięciu przycisku.
Wydaje mi się że był by to raczej prosty układ na dwóch, może trzech przekaźnikach

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”