Sprężarka dwutłkowa

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

Sprężarka dwutłkowa

#1

Post napisał: elofura » 26 maja 2015, 15:02

Kupiłem używaną sprężarkę produkcji USSR. Nie wiem od czego ona jest, ale mam problem. Trzyma powietrze, ale podczas pracy wyrzuca odpowietrznikiem olej. Praktycznie co wleje to mi wyrzuca. Otwór wlewowy jest po drugiej stronie, wkręcona w niego jest śruba M10. Myślałem zrobić zbiornik, podłączyć do niego odpowietrznik, a od dołu zbiornika dać przewód do otworu wlewowego. Czy dobrze kombinuje?

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zaczynam przygodę.

Tagi:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#2

Post napisał: RomanJ4 » 26 maja 2015, 16:48

Niektóre sprężarki, nawet te marketowe, mają w skrzyni korbowej odpowietrznik z labiryntem/tłumikiem do wyłapywania oleju.

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
http://www.i-ogrod.pl/odpowietrznik-kom ... -1248.html

Ale może są przedmuchy przez pierścienie do komory korbowej, albo niewłaściwy kier. obrotów sprężarki...
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 0622,d.bGQ (str. 5 "Uwaga")
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2261608.html
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

Autor tematu
elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#3

Post napisał: elofura » 27 maja 2015, 00:28

Tam wytwarza się duże ciśnienie, bo w momencie nabicia butli. Po wyłączeniu, słychać jak powietrze jest wypychane przez odpowietrznik jakieś 3 sekundy. Nie jestem w stanie palcem przytrzymać. Obroty zmieniałem raz tak i raz tak. Nic to nie zmienia, strzałki na kole czy sprężarce brak. Co do przedmuchów, za nim założyłem zawór zwrotny, sprężarka trzymała ciśnienie 7 bar jakieś 2-3 godziny. Więc powietrze ulatywało. I myślę że tu jest pies pogrzebany. Pytanie ile powinno wejść oleju?

Sprężarka ma takie oznaczenia:
A..IOMM3
A2914001K1
USSR

NA deklu:
A2903000

Może ktoś rozszyfruje z czego ona jest.
Zaczynam przygodę.


patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

#4

Post napisał: patrykb » 28 maja 2015, 13:11

tam gdzie jest ten wężyk to nie jest odpowietrznik tylko wejście do smarowania ciśnieniowego panewek na wale korbowym, odpowietrznik dobrze by było zrobić w korpusie w jak najwyższym położeniu, niech kolega też sprawdzi czy nawiercone są otwory na korbowodach do smarowania rozbryzgowego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#5

Post napisał: elofura » 29 maja 2015, 01:08

A więc tak. W panewkach jest otwór od spodu, i na korbowodzie również. Wygląda to tak że , olej zasysany jest przez te otwory i wychodzi na zewnątrz tym pseudo wężykiem. W takim układzie mam go wprowadzić z powrotem np. przez wlew i zrobić mini otwór u góry nad korbowodem? A czy tym mini otworem nie będzie mi tak jak teraz wyrzucać olej?
Zaczynam przygodę.


patrykb
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 169
Rejestracja: 07 maja 2012, 10:23
Lokalizacja: łódź

#6

Post napisał: patrykb » 30 maja 2015, 23:46

Odpowietrznik można zamontować typu jak kolega Roman pokazał. W sprężarce od ZIŁ'a miałem 2cm poniżej łączenia korpusu z cylindrami wywiercony otwór, nagwintowany i wkecona śruba z otworem przelotowym i na końcu wężyk który szedł do góry. W otwór który jest do smarowania ciśnieniowego była wkręcona kalamitka.

Awatar użytkownika

Autor tematu
elofura
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 239
Rejestracja: 16 lut 2010, 14:49
Lokalizacja: Jacentów

#7

Post napisał: elofura » 19 lis 2015, 11:41

Koledzy niestety sprężarka cały czas odmawia mi posłuszeństwa, a cały czas jest coś nie tak. Druga sprawa zbiornik 50 litrów to deko za mało jak na 5-7 godzin pracy frezarki. Chciałbym kupić coś powiedzmy dobrego do 3 tysiaków. Pchać się w jakieś nowe wynalazki czy kupić coś używanego. Chciałbym wykorzystać ją później do piaskowania. Aktualnie robię nie dużą piaskarkę kabinową więc i tak bym musiał coś zakupić.

http://allegro.pl/kompresor-tlokowy-air ... 94367.html

Pomożecie?
Zaczynam przygodę.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#8

Post napisał: RomanJ4 » 19 lis 2015, 15:00

Mogę tylko polecić uwadze kolegi by zorientował się ile powietrza będzie potrzebować jego piaskarka do skutecznej pracy (przez porównanie do podobnych gotowych urządzeń), i wybrał sprężarkę z odpowiednią do tego wydajnością.
Ostrzegam tylko, że chodzi nam o wydajność efektywną (sprężania, roboczą dla danego ciśnienia), a nie teoretyczną (ssania), która jest kilka razy wyższa niż robocza (zazwyczaj ok. 40÷60%),
Obrazek
i dlatego jest podawana w wielu ofertach handlowych sprężarek jako bardziej atrakcyjna dla klientów.
Nawet w podawanych w instrukcjach konkretnych egzemplarzy parametrach żeby zmulić klienta często podawana jest tylko teoretyczna zamiast efektywnej (lub, co gorsza, bez żadnego określenia rodzaju).
Często także, na co trzeba zwrócić uwagę, zamiast opisów podawane są dane odnośnie stosownego tylko piktogramu,
Obrazek
http://cdn.metabo.com/up/media/Motoair_02.pdf
I potem okazuje się, że niby 400L/min, a powietrza "nie styka".
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”