Wybór drążarki drutowej: Fanuc czy Accutex

Linie produkcyjne, automaty, roboty nie tylko CNC. Przeróbki, modernizacje oraz konstrukcje własne.

Autor tematu
Adamix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2007, 22:23
Lokalizacja: Wielkopolska

Wybór drążarki drutowej: Fanuc czy Accutex

#1

Post napisał: Adamix » 26 lip 2007, 22:45

Witam!
Jestem tu nowy i chciałbym się poradzić w kwestii wyboru drążarki drutowej. Co wybrać: najnowszego Fanuca ROBOCUT 1iD/5/AWF (przesuwy 600x400/detal 105x820x300) czy Accutex AU-700i (przesuwy 750x450/ detal 1100x800x295). Obie a automatycznym nawlekaniem, liniałami itp. Czy ktoś ma jakieś praktyczne doświadczenia z podobnymi maszynami? Bo jak słucham handlowców to każego jest cacy a inne jest be! Nie chcę zaliczyć jakieś wpadki. Accutex jest o 1200 kg cięższy od Fanuca i ma większy zakres roboczy, ale za to Fanuc jest szybszy i osiąga lepsze Ra. Sam już nie wiem.



Tagi:


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: wladca-swiata » 27 lip 2007, 07:36

Z tego co slyszalem i widzialem to accutex wcale nie jest zla maszynka. Na pewno bedzie tanszy w zakupie i eksploatacji od fanuca a czy jest wolniejszy to trzeba by bylo sprawdzic w praktyce bo dane katalogowe wcale nie musza sie pokrywac z rzeczywistoscia. Fanuc pewnie jest bardziej zaawansowany technologicznie i ma wiecej gadzetow ale to wcale nie musi swiadczyc o jego przewadze. Najlepiej niech w Abplanalpie zorganizuja pokaz mozliwosci Accutexa na jakims przykladowym detalu i to samo niech zrobi przedstawiciel Fanuca, porownac czasy i gotowe. Ja prywatnie to wybralbym... Sodicka :) . Jednak gdyby w gre wchdzily wczesniej wymienione maszynki i chcialbym oszczedzic to bylby Accutex, a gdyby nie zalezalo mi tak bardzo na oszczednosciach to pewnie Fanuc, chociaz nie znam dokladnych cen.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#3

Post napisał: maz » 27 lip 2007, 08:16

Pracowalem na Fanucu ROBOCUT α1ic z AWF (Pracowalem tez na 3 innych, ale nie tak zaawansowanych) to uwazam, ze jest to jedna z najlepszych maszyn do tego typu obrobki.
Zatapiany stol, AWF, latwosc obslugi - dobre oprogramowanie w maszynie, dokladnosc, jakosc wykonczenia(do 6 ciec wykanczajacych) Ra 0.2µm - zatapiany stol pozwala uzyskac naprawde swietne efekty. Program producenta tez calkiem przyjazny. Bardzo szybka obrobka. Bajerow ma duzo np: powiadamianie na komrke o stanie ciecia. Polecam mimo ze nie znam Accutexa
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)


wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#4

Post napisał: wronek » 03 wrz 2007, 20:45

u mnie w pracy mamy accutex'a Modelu niestety nie znam, ale wiem ze jest to ten z najnizszej polki... powiem tyle co zauwayzlem: drut czesto sie zrywa, sa problemy z automatycznym nawlekaniem drutu... niby maszynka miala byc bezobslogowa, a jednak zawsze ktos musi czuwac czy czasem bledy sie nie pojawiaja:( Serwis byl dwa razy i nic z tym nie potrafili zrobic... rozkladali rece i tyle... nie wiem co jest... moze Wy macie jakies rady ktore mozna by bylo zastosowac aby pozbyc sie tych problemow??


Autor tematu
Adamix
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2007, 22:23
Lokalizacja: Wielkopolska

#5

Post napisał: Adamix » 03 wrz 2007, 20:59

Zamówiliśmy najnowszego Fanuca ROBOCUT 1iD/5/AWF+MF+Liniały optyczne+oprogramowane. Za jakiś czas dam znać jak się sprawuje.

Pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „INNE MASZYNY i URZĄDZENIA”