fanuck 10 te-f

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
lordbartosz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2010, 19:57
Lokalizacja: Chicago

fanuck 10 te-f

#1

Post napisał: lordbartosz » 24 mar 2011, 01:18

wiec mam Hitachi seiki Hitec- Turn 25s cnc lathe z systemem sterujacym Fanuc 10 te-f i mam problem z wyzerowaniem na osi X ? czy moze by ktos pomogl co moze byc zle ?? i podpowiedziec jak to skorygowac ..... glowa sie rusza na osi x i y i maszyne mozna wyzerowac na osi y tylko z osia x jest problem bo jak dojezdza sie do gory to maszyna staje i jest overtravel ( no nie pokazuje ale nie mozna pozniej ruszyc maszyna ) wiec za wszelka pomoc dzieki

[ Dodano: 2011-03-24, 05:56 ]
hmm no maszynka dojerzdza do maszyny 0 punktu osi x i jedzie jakies 0.4 in dalej i wlasnie sie blokuje i trzeba recznie zjerzdzac ja na dul zeby odblokowac ----- a apropo krancowek HMM jak sie jedzie do gory powinny one zwalniac posow i powolniej dojerzdzac do maszynowego zera jak w innej co mamy a ona tego nie robi tylko wielki huk i po krzyku swiatlo sie swieci ze alarm wyskoczl lecz alarmu na pulpicie nie wyswietla




Seemann
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 277
Rejestracja: 21 lis 2006, 12:22
Lokalizacja: Polkowice

#2

Post napisał: Seemann » 24 mar 2011, 14:58

Możesz sprawdzić krańcówkę, jak i sygnały I/O. Może elektrycznie działa dobrze, bo błąd by wywaliło już wcześniej, możliwe że po najechaniu nie odbija, jak nie sprawdzisz to się nie dowiesz, trzeba po kolei eliminować potencjalne przyczyny usterki.

Maszyna pracowała normalnie i po normalnym zatrzymaniu i próbie powrotu do zera zaczęły się problemy? czy może poprzedzała to jakaś inna awaria i komunikaty?


Autor tematu
lordbartosz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2010, 19:57
Lokalizacja: Chicago

#3

Post napisał: lordbartosz » 24 mar 2011, 16:46

maszyna dzialala 2 lata temu i stala bo ktos nie umial sobie poradzic z resetowaniem overtravel soft -x wiec jak ja przyszedlem tam wyszlem z tego nastepnie by zaczac cos robic trzabybylo ja wyzerowac os y pieknie x bum wiec nasz gluputki elektryk spprawdzil te krancowe czujniki i cos tam z nimi robil i niby dzialaja wiec znow prubuje na os x wjechac do zera boom z tylu pokazuje ze przejechalo jeden pasek a do drugiego dopiero dochodzilo co te czujniki nachodza i tak sie glowie bo maszyna dobra narzedzi masa i by sie fajnie robilo a tu patrz ajki przekret ktos zrobil


a mozna by bylo cos pokombinowac z osia x tak zeby to cus zmniejszyc albo cos ??? nigdy nie robilem na fanukach to nie wiem dzieki za rady


Seemann
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 277
Rejestracja: 21 lis 2006, 12:22
Lokalizacja: Polkowice

#4

Post napisał: Seemann » 24 mar 2011, 21:57

Jak stała tyle czasu to na pewno straciła pozycje na osi X, na początek wymień baterie-na włączonym zasilaniu.

Nie mam manuala do tego sterowania, ani nie miałem z nim styczności.
Jak masz jakiąś serwisówkę do tej maszyny to podeślij na maila.
Zwykle ustawiam zero za pomocą parametru 1815 lub grid shift-przesunięcia siatki.

Do Twojego sterowania znalazłem taki skrót
ustawienia punktu zerowego

Maszyna przed krańcówkami nie zwalnia dlatego ponieważ jest przesunięty punkt odniesienia,najeżdża na krańcówkę na szybkim posuwie, stała czasowa opóźnienia jest za krańcówką, prawidłowo powinno dojechać na prędkości FL.

Na osi X masz jakiś punkt odniesienia, strzałki itp?


Autor tematu
lordbartosz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2010, 19:57
Lokalizacja: Chicago

#5

Post napisał: lordbartosz » 29 mar 2011, 02:51

no widze strzalki ...... wiec zmienilem ten parametr 1815 i mi wyskakuje teraz soft overtravel +X ? wiec takie pytanko kiedy wyjerzdzam do gury i dalej nie moge dojechac do domu ale jusz nie udeza jak poprzednio os y kturej nie ruszalem 1 raz wyskakuje jakis alarm e nie jest to pozycja zerowa dla y ale jak zresetuje odjade troszke i znow dojerzdzam to sie zamyka ??


Marcin Stachera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 186
Rejestracja: 22 lut 2005, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#6

Post napisał: Marcin Stachera » 29 mar 2011, 04:18

to spróbuj zmienić w parametrach ograniczenia ruchu w osiach(programowe krańcówki - stroke ). Możesz te wartości wpisać nawet z przesadą - oby na mechaniczne wjechała.Mi to ostatnio pomogło bo przy wgraniu od nowa wszystkich parametrów maszynki nie chciała się zbazować na krańcówkach fizycznych.


Autor tematu
lordbartosz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2010, 19:57
Lokalizacja: Chicago

#7

Post napisał: lordbartosz » 29 mar 2011, 07:29

o ok a parametr ?? albo jak tam dojsc bo zielony jestem a czlowiekowi zalezy na maszynie zeby chodzila bo po co ma sie marnowac ;) dzieki poprubuje i zobaczymy co to wyjdzie


Marcin Stachera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 186
Rejestracja: 22 lut 2005, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#8

Post napisał: Marcin Stachera » 29 mar 2011, 14:49

W oimc jest to parametr chyba 1320 lub cos koło tego


Seemann
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 277
Rejestracja: 21 lis 2006, 12:22
Lokalizacja: Polkowice

#9

Post napisał: Seemann » 29 mar 2011, 18:48

Ale jakie alarmy wyskakują? pisz konkretnie jakie masz komunikaty, numery błędu. Jak zerowałeś oś X to na Y nic nie powinno się stać. W jakiej pozycji była oś X gdy ją zerowałeś? na strzałkach?


Autor tematu
lordbartosz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 23
Rejestracja: 12 paź 2010, 19:57
Lokalizacja: Chicago

#10

Post napisał: lordbartosz » 08 kwie 2011, 05:13

no wiec zeruje os Y nic nie wyskakuje wyzerowana os x wyskakuje overtravel (ot 002 soft 1) w grid shift wpisalem 7.800 i mi ten alarm wyskakuje na 7.860 a propo strzalek czujnik dochodzi do pierwszej


mam pytanie czy powinienem ustawic czujnik znaczy sie wpisac grit shift tak na srodku pomiedzy 2 szczalkami ? bo byl u nas taki pracownik co dawniej pracowal u nas i mowil ze czujnik jest zepsuty na osi x ? a nasz erektryk mowil ze jest ok wiec nawet sam nie wiem jusz teraz co moze byc zle z nia ... zamowilem nowy czujnik i zaloze i zobacze co sie bedzie dzialo

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”