dodawanie komentarzy do programu

Dyskusje na temat systemu Heidenhaina

bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#11

Post napisał: bob35 » 30 mar 2009, 19:54

kolego to zrób se kabel wiesz szlag by mnie trafiał jak bym miał pisać tak jak ty na kompie jest dużo szybciej i łatwiej zapisujesz kopiujesz fragmenty programu przerabiasz se jak chcesz do tego opisy foty na co ci przyjdzie ochota potem bierzesz kabelek i wgrywasz gotowy program do cnc


OGŁOSZENIE!!! Zamienię dobrą prace w dynamicznie rozwijającym się kraju na zasilek w krajach starej uni.

Tagi:


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#12

Post napisał: kaleena » 31 mar 2009, 07:32

Kolego bob35, powtórzę to któryś raz z kolei - czytać warto cały wątek, a nie tylko ostatni post. Dowiedziałbyś się. że: pisanie odbywa się głównie na maszynie, RS jest, kabla i oprogramowania nie dali, i że to drążarka wgłębna. Musisz wziąć pod uwagę, to że nie we wszystkich firmach jest "komputerek i kabelek", a programy pisze się z ręki na maszynie.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#13

Post napisał: CNCRob » 31 mar 2009, 11:09

bob35 pisze:kolego to zrób se kabel wiesz szlag by mnie trafiał jak bym miał pisać tak jak ty na kompie jest dużo szybciej i łatwiej zapisujesz kopiujesz fragmenty programu przerabiasz se jak chcesz do tego opisy foty na co ci przyjdzie ochota potem bierzesz kabelek i wgrywasz gotowy program do cnc
po pierwsze nie uzywamy takich slow jak "se" itp. po drugie, moze staniemy w zawody, ty przy swoim komputerku a ja przy pulpicie maszyny i zmierzymy sie kto szybciej napisze program? bedziemy mieli jedynie w reku rysunek techniczny... oczywiscie z detalem ktory uda napisac sie na pulpicie, bez 3D. ryzykujesz? szlag by cie trafil z tego co piszesz moze poprostu dlatego, ze nie znasz cykli ktore bardzo ulatwiaja robote, wolisz wrzucic gotowy rysunek do kompa i poczekac az wszystko samo sie zrobi. zaciekawil mnie ten fragment:
bob35 pisze:se jak chcesz do tego opisy foty na co ci przyjdzie ochota
mam rozumiec, ze do programu moge doklejac fotki mojej dziewczyny aby podczas pracy maszyny miec ja przed soba? :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
wronek
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2007, 20:42
Lokalizacja: Jastrzebie

#14

Post napisał: wronek » 31 mar 2009, 16:23

Wszsytko sprawdzone i dziala:) wystarczyl srednik:) dziekuje za zainteresowanie tym temat oraz za pomoc w udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie:)


bob35
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 417
Rejestracja: 05 maja 2007, 10:23
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#15

Post napisał: bob35 » 01 kwie 2009, 20:15

Kolego Drako ja napiszesz sobie program na blaszaku to możesz go zapisać do folderu opisanieo jak nr rysunku żebyś paniętał jak to wyglądało możesz do tego folderu dodac fotografie elementu skan rysunku nawet fotke np jak to mocowałes ja piszę średnio 5 programów dziennie jest tego mnustwo i często sie zdaża że są dwa rysunki o tym samym nr. dlatego tak napisałem, pozatym zrobienie kabelka(10-20zł) i kupno blaszaka czy laptopa (mi kupili stary laptop z XP z300) to są teraz grosze pozatym wystarczy stary blaszak z biura

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#16

Post napisał: CNCRob » 01 kwie 2009, 20:41

ja rowniez pisze kilka programow dziennie i jakos nie mam problemow z katalogowaniem jak i pozniejszym znalezieniem czegos. wiec nie potrzebne mi sa twoje dziwne sposoby. mam niby otwierac po kolei kazdy katalog lub plik aby znalezc po fotce dany program? wybacz ale dziwny to sposob. sa inne o wiele latwiejsze i szybsze.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Heidenhain”