



Przesuw sprzęgła osłonięty kątownikiem duralowym. Wyfrezowana szczelina dla rączki. Na końcu nakręcona bakelitowa gałka. Między kątownikiem a rączką od strony spodniej dałem blaszkę sprężynową z wytłoczonym wgłębieniem, która służy jako zatrzask w położeniach krańcowych. W kątowniku nawiercone dwa skrajne wgłębienia.



Poskręcałem to razem, a wcześniej wykonałem sterowanie dla silnika. Sterowanie typowe. Obroty lewe,prawe. Oraz regulacja prędkości. Wykorzystałem również drugą prędkość silnika.
Na panelu: włącznik zasilania, kontrolka zasilania, obroty wyższe/niższe, przełącznik lewo/prawo, potencjometr regulacji obrotów. Będzie jeszcze obrotomierz. Rozmieszczenie na panelu podyktowane układem elementów wewnątrz, oraz posiadaniem takiej plastykowej obudowy.





Napęd działa prawidłowo, jest cichy oraz dobrze się nim operuje. Panel będzie miał opisy jak zamontuję obrotomierz.
Inny napęd do tokarki wykonałem z uszkodzonej wiertarki z regulacją obrotów

Dorobiłem uchwyt wiertarki oraz krótkie wrzeciono na łożyskach. Zamocowałem do osłony przekładni w kierunku kół pasowych. Dodatkowy zdejmowany pasek przenosi napęd od wiertarki do przekładni. Uzyskałem przez to wolne obroty oraz płynną regulację obrotów w lewo/prawo. Obsługa jest wygodna dlatego że wiertarka jest "do góry nogami". Szczególnie się sprawdza przy gwintowani.

