Miniszlifierka do uchwytu tokarskiego.

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
grawer
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 394
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:55
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Miniszlifierka do uchwytu tokarskiego.

#1

Post napisał: grawer » 18 kwie 2016, 23:48

Mała rzecz a cieszy. Każdy uchwyt trójszczękowy tokarki po czasie wymaga przeglądu i konserwacji. Po rozebraniu, oczyszczeniu i ewentualnym smarowaniu tam gdzie trzeba zakładamy go na wrzeciono. Nie raz można zauważyć że uchwyt trzyma od wewnątrz a na końcach szczęk mamy drgania pręta obrabianego. To znak że szczęki wymagają szlifowania.
Szczególnie jak uchwyt już ma trochę czasu pracy za sobą. Miałem ten problem.
Wśród swoich rupieci znalazłem mały silniczek od drukarki i zasilacz. Firma HP. Silniczek na 30V oraz zasilacz 32V. Parę godzin pracy i powstała miniszlifierka do szczęk. Próba szlifowania wypadła pomyślnie. Po włączeniu silniczka, uruchamiamy posuw automatyczny tokarki i szlifujemy. Parę przejść i mamy uchwyt jak nowy. Poniżej zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 19 kwie 2016, 20:48

Brawo, naprawde ciekawy pomysl i jeszcze lepsze wykonanie.
Ja bym na twoim miejscu wrzucil to na jeszcze pare innych serwerow zeby wiecej ludzi moglo poznac twoj niesamowity pomysl ! Naprawde nie ograniczaj sie do jednego, takie genialne pomysly powinno sie propagowac, moglbys nawet o jakas dotacje sie postarac z ministerstwa ;)

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#3

Post napisał: Zienek » 19 kwie 2016, 21:56

InzSpawalnik jak zwykle w sosie :)

Ja akurat miałem szlifierkę/frezarkę prostą 500W na tulejki z chwytem 6 czy 8mm (standard we frezarkach do drewna) i udało mi się to badziejewie przytroczyć do imaka, ale Twój projekt jest pro.

Kolejny przykład na to, że półkowe przydasie, faktycznie czasem mają drugie życie.

Pozdrawiam,
Zienek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”