Wiertarka Bosch GSB 18-2 RE - niepokojące dźwięki przekładni

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
lobson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2015, 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

Wiertarka Bosch GSB 18-2 RE - niepokojące dźwięki przekładni

#1

Post napisał: lobson » 26 lis 2015, 13:39

Dzień dobry,

kupiłem nową wiertarkę Bosch GSB 18-2 RE, przy pierwszym uruchomieniu zauważyłem niepokojące dźwięki wydobywające się z okolic przekładni, poniżej film:

https://youtu.be/dRXZdCvV9A8

Dźwięki te najbardziej są słyszalne na niskich obrotach, występują na obu biegach, przy maksymalnej prędkości wirnika są niezauważalne.
Zastanawiam się czy poniższa nieprawidłowość nie wpłynie negatywnie na żywotność wiertarki, a jeśli tak, to czy kwalifikuje się to na wymianę.

Proszę o pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: Mat3ys » 26 lis 2015, 14:08

Coś jakby obcierało o obudowę.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#3

Post napisał: InzSpawalnik » 27 lis 2015, 18:42

Ja bym sie nie zastanawial. Zapakuj ladnie wiertareczka do pudelka i oddal sie w kierunku sklepu w ktorym kupiles. Jak kupujesz te firme to nie placisz za podejrzane dzwieki. Cokolwiek to jest jestem przekonany ze BARDZO negatywnie wplynie na dlugosc eksploatacji.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#4

Post napisał: allegromtn » 27 lis 2015, 20:22

Jak dla mnie typowy skowyt niskiej jakości ewentualnie zużytych zębów, tylko dlaczego taki "przerywany" ? Może któryś wałek jest krzywy i co obrót zębatkę dociska do drugiej?
Na temat nowego Bosch'a mam bardzo wyrobione zdanie, wcale by mnie krzywy wałek nie zdziwił...
Jeśli nowe to reklamować jeśli używka to rozbierać i patrzeć co się dzieje ;)


Autor tematu
lobson
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 26 lis 2015, 13:35
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: lobson » 30 lis 2015, 00:42

Dziękuję koledzy za rady, wiertarkę dziś jeszcze odeślę, kurier zamówiony.

Tak jak pisałem w pierwszym poście - wiertarka nowa. Film i post jest nagrany w pierwszym dniu posiadania, kupiona na meganarzedzia.pl. Sprzedawca uparcie broni się przed wymianą na egzemplarz wolny od wad i chce serwisować. Nie zgodziłem się, zobaczymy co mi przyślą.

allegromtn pisze: Na temat nowego Bosch'a mam bardzo wyrobione zdanie.
Możesz się podzielić podając przykłady? Może dzięki temu ominę takie problemy w przyszłości. Ja niestety zawiodłem się na narzędziach makity już dwukrotnie.

Awatar użytkownika

Mat3ys
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1911
Rejestracja: 26 lis 2011, 18:44
Lokalizacja: Toruń

#6

Post napisał: Mat3ys » 30 lis 2015, 06:15

Masz 14 dni na zwrot towaru jak mu coś się nie podoba to do rzecznika praw konsumenta.

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#7

Post napisał: allegromtn » 30 lis 2015, 10:23

Wielokrotnie spotkałem się w boschu z błędami projektowymi/ materiałowymi- za miękkie zębatki i się powycierały po paru godzinach pracy, od groma delikatnych plastikowych elementów łamiących się przy normalnym użytkowaniu, elektronika która zajeżdża silniki -wiertarki z utrzymaniem obrotów- nastawione niskie obroty(mały przewiew wentylatora) duży moment obciążenia elektronika daje spory prąd co by silnik nie zwolnił i za chwile wirnik do wymiany. Standardem jest też palenie się styków wyłączników- słabe styki i często projekt wyłącznika ciulaty- docisk styku zależy od siły nacisku na przycisk, jak się po chwili wiercenia palce zmęczą to zaczyna nie dociskać i pali styk.
Kolejnym problemem jest fakt że Bosch jest jedną z najczęściej podrabianych firm- często krytykuje się firmę za tandetę którą nie oni wyprodukowali.
Co tu dużo pisać, jak model jest już ze 2 lata na rynku wejdź na allegro i porównaj ilość ofert sprawnych i uszkodzonych- sporo można zauważyć :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”