zestaw gwintownikow i narzynek

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#11

Post napisał: avatar » 14 gru 2014, 14:43

na Embia mamy tylko UNFy gwintowniki ręczne (narzynki UNC są bez problemu) v
Ale dzięki za linki przeszukam ponownie może uda mi się znaleźć UNC


"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein

Tagi:



rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#13

Post napisał: rdarek » 15 gru 2014, 12:28

Uważajcie z takimi ładnymi wypasionymi zestawami. Ładne opakowanie i to by było na tyle
Skusiłem się na coś w tym stylu również ze względu na gwintowniki calowe i są to przepychacze można nimi ewentualnie lekko uszkodzony gwint poprawić czy oczyścić z brudu.

Awatar użytkownika

allegromtn
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 309
Rejestracja: 20 cze 2014, 15:02
Lokalizacja: Bielawa

#14

Post napisał: allegromtn » 15 gru 2014, 12:49

Zgadzam się z przedmówcą, te narzynki wykonane są z tak miękkiego materiału że nie byłem w stanie zacząć narzynać stalowego pręta (chociaż nawet sfazowany był) po prostu narzynka się po nim ślizgała a jak użyłem siły to początek całkowicie się stępił (nowa narzynka). Potem użyłem 30 letniej FWP która już nie jedno przeżyła i nie raz ostrzona była- gwint wyszedł idealny :wink:

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 11577
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#15

Post napisał: RomanJ4 » 15 gru 2014, 13:21

Ja kupiłem także taki noname, i sobie podostrzyłem sam za pomocą najpierw Dremelka i ścierniczki trzpieniowej tak dobranej średnicy by zrobić kąt dodatni pow. natarcia, bo miały zerowy albo nawet ujemny
Obrazek
a wyglądało to dość podobnie jak te ostrzenie nakroju (nie mam swoich zdjęć, te znalezione w necie dla ilustracji), tyle że na całej długości krawędzi kanałka
Obrazek Obrazek
Nie wyszło może ładnie, ale opory skrawania znacznie zmalały, wiec warto było. Gdyby ktoś chciał zrobić podobnie, to radzę potrenować na jakim starym.
W wielu z tych dwusztukowych zestawów pierwszy stopień ma bardzo mały nakrój, zaledwie 3 4 zwojowy, co utrudnia wprowadzanie, ale można to poprawić nawet tak (przez "zataczanie", ściernicą oczywiście)
http://imajeenyus.com/workshop/20121107 ... ndex.shtml
Teraz mam ostrzarkę i trochę inne możliwości.
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”