Frezarka Hobbymat BFW/BFE

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
guidoo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 30 maja 2020, 16:41

Frezarka Hobbymat BFW/BFE

#1

Post napisał: guidoo » 03 cze 2020, 14:49

Witam serdecznie.
Przeglądam kilka lat forum i przyszedł czas by się zarejestrować i zadać pytanie.
Czy są tutaj osoby, które użytkują lub miały okazję użytkować frezarkę Bfw 300 czy Bfe 65?
Jest to frezarka zarówno wolnostojąca jak i można też spotkać przymocowania do tokarek Hobbymat Md65, Proxxon SD300 i innych siostrzanych tokarek. Tak samo frezarke można znaleźć sygnowana nazwa Hobbymat, Proxxon czy Prazi.
Ile jest realnie warta taka frezarka (widziałem już ceny ok 3000pln, a nie wiem czy za tą cenę nie warto kupić jakieś innej tokarki)? Jakie są wady (pewnie od razu ktoś napisze, że waga i słaby silnik)?
Tak samo jak tokarka MD65 dla mojego domowego/hobbystycznego dłubania starczy.
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Ps. Wczesniejszy post w podgrupie frezarki byl malo widoczny i moze tutaj ktos pomoze :)




bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarka Hobbymat BFW/BFE

#2

Post napisał: bear » 03 cze 2020, 16:20

To zabawka jak reszta tych "maszyn" w podobnych pieniądzach i o podobnych gabarytach więc jeśli Ci odpowiada to bierz. Co do wad to porównując ją do jakiejś większej "normalniej" maszyny wypadało by zapytać raczej jaką ma zaletę bo łatwiej zapewne było by wymienić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”