tokarka cnc

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
robbi82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2015, 16:23
Lokalizacja: bytom

tokarka cnc

#1

Post napisał: robbi82 » 05 sty 2015, 16:33

Witam. Posiadam od niedawna tokarke cnc. Problem pojawił sie przy pierwszym uruchomieniu maszyny z programu. Przy pracy ręcznej nic sie nie dzieje wszystko działa. Po włączeniu pracy z programu, czyli przejazd x, y, rewolwer na narzedzie nr2, obroty itd. Wszystko działa ale przy zakończeniu obróbki przy stawaniu wrzeciona wybija mi bezpieczniki! Maszyna jest wiekowa Hunor een320 7,5kw silnik. Dodam że maszyna stała 3 miesiące i tylko od czasu do czasu była uruchamiana.



Tagi:


karolekqazplm
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 04 mar 2012, 13:57
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post napisał: karolekqazplm » 05 sty 2015, 17:16

mozna sprawdzic różnicówki, o ile take są, albo dodałbym np jakiś układ diodowy przy silniku, najlepiej sprawdzic wogóle szafę sterowniczą, możliwe jest również, że przewody się poluzowały na bezpiecznikach. tak czy siak wiązki przewodów muszą byc sprawdzone bardzo starannie


Autor tematu
robbi82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 05 sty 2015, 16:23
Lokalizacja: bytom

#3

Post napisał: robbi82 » 23 mar 2017, 20:20

Witam ponownie. Po wielu miesiącach pracy bezawaryjnej na tokarce cnc hunor een320, napotkałem na awarie nie do przejścia bez waszego wsparcia !! przy pracy przygasło 2 RAZY mi światło na warsztacie i maszyna sie wyłączyła wyskoczył błąd. wyłączyłem na głównym wyłączniku i załączyłem i od tej pory po załączeniu maszyny WYSKAKUJE MI BŁĄD EEPROM JAK GO WYKASUJE TO moge chodzić po menu zmieniac itd. ALE JAK ZAŁĄCZE SILNIKI WYBIJA I KONIEC. CZY MOŻE TO BYĆ NP BATERIA BO MASZYNA STAŁA 2 MIESIACE BEZ ZAŁĄCZANIA.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”