Zamarzł gaz ?? - ogrzewanie -alternatywne rozwiązanie?

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#11

Post napisał: Rayford » 04 lut 2012, 05:47

Na zimne dni trzeba zakupić sam propan techniczny i zero problemu gaz wypala się do zera i do samego końca żwawy ogień, tylko butle trzeba inną zakupić, butle do samego propanu wewnątrz wykładane są jakimś tworzywem żeby stali nie zżerało,. Cenowo w moim mieście różnica propan a propan-butan 2zł na butli



Tagi:


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#12

Post napisał: lukadyop » 04 lut 2012, 08:31

Nabij na jakiejś stacji taki gaz jak do samochodów, i po problemie.

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#13

Post napisał: Rayford » 04 lut 2012, 10:04

Spawam aluminium, nierdzewkę i wszystko inne, wytoczę i wyfrezuję.
Nie można napełniać zwykłych butli gazem samochodowym...


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#14

Post napisał: Mariuszczs » 04 lut 2012, 10:56

Wszyscy co wiedzą jak się szybko obiadek i woda w czajniku na lepszym gazie gotuje to napełniają.
Do tego dochodzi długi czas użytkowania.

Awatar użytkownika

ALZ
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3433
Rejestracja: 06 sie 2004, 01:42
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

#15

Post napisał: ALZ » 04 lut 2012, 11:14

Nie wiem czy samochodowy lepszy, ale ciśnienie napewno większe. Dlatego jest kategoryczny zakaz napełniania butli autogazem. Ale jak to u nas - wszyscy wszystko wiedzą i jak butla pierdyknie to dwa domy potrafią się zawalić, pozostaje pytanie, czy domy do bani czy gaz dobry?


zdzicho
Posty w temacie: 2

#16

Post napisał: zdzicho » 04 lut 2012, 13:51

lukadyop pisze:Nabij na jakiejś stacji taki gaz jak do samochodów, i po problemie.
Różnica w skuteczności polega na tym ,że w zbiorniku samochodowym jest syfon i gaz ,do parownika dostaje sie w fazie ciekłej. Tam dopiero przechodzi w stan gazowy po ogrzaniu płynem z obiegu chłodzenia silnika. W butli gaz paruje wewnątrz butli , pobierając ciepło z otoczenia. Do reduktora dociera w fazie gazowej. Na początku ze znaczną przewaga propanu,a potem zostaje butan,który słabo paruje w niskich temperaturach i nie wytwarza odpowiedniego ciśnienia.
ALZ pisze:Nie wiem czy samochodowy lepszy, ale ciśnienie napewno większe. Dlatego jest kategoryczny zakaz napełniania butli autogazem. Ale jak to u nas - wszyscy wszystko wiedzą i jak butla pierdyknie to dwa domy potrafią się zawalić, pozostaje pytanie, czy domy do bani czy gaz dobry?
No nie całkiem. chodzi głównie o kasę i sprawdzanie szczelności i legalizacji butli( przynajmniej teoretycznie)Latem ,mieszanina jest identyczna,jak w butlach do użytkowania w gospodarstwie domowym. .Zimą zawiera więcej propanu.Butan jest jednak bardziej kaloryczny od propanu. Spalając litr butanu, uzyskuje się więcej ciepła niż z litra propanu.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#17

Post napisał: jacek-1210 » 04 lut 2012, 14:06

Ale wymyslacie :grin: serwisuje stacje lpg to wiem że i do samochodu i do butli leja TEN SAM gaz ! Zakaz wynika z tego, że na gaz w butlach nie było akcyzy, takie napelnianie musiał nadzorować urzędnik skarbowy lub celny :lol: poza tym dystrybutor samochodowy nie zapewnia bezpiecznego napelnienia zwykłej butli. Ale uważny operator da radę :smile:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#18

Post napisał: Rayford » 04 lut 2012, 17:33

Mariuszczs pisze:Wszyscy co wiedzą jak się szybko obiadek i woda w czajniku na lepszym gazie gotuje to napełniają.
Do tego dochodzi długi czas użytkowania.
Z tym zużywaniem się gazu zależy od tego jakich garnków się używa, kiedyś moja żona używała zwykłych garnków i butla starczała zaledwie na miesiąc, po wymianie wszystkich garów na lepsze, z potrójnym dnem z wkładką aluminiową, gazu z jednej butli starcza na 5 - 6 miesięcy, nie uwierzyłem... jak mi moja powiedziała że gazu starczyło prawie na pół roku... od tamtej pory zapisywany jest gaz kiedy kupiony i faktycznie 5-6 m-cy. Ale garnki nawet te lepsze są też rożne, nie dawno żonie spodobały się znów jakieś ładne, błyszczące, ale okazały się gorsze i więcej gazu zużywają...


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#19

Post napisał: Mariuszczs » 04 lut 2012, 18:48

Raczej nikt nie ma jednego kompletu garów dla gazu z "regału" a drugiego dla gazu ze stacji i potrafi ocenić ile jaki gaz jest warty. Oczywiście są stacje LPG które należy omijać z daleka, ale punkty wymiany butli to wszystkie omijać. Ja nie wymieniałem butli już kilka lat. Jest jeszcze możliwość kupna gazu w punkcie z gazami technicznymi i tam przelewają z takich dużych butli gazik i też jest lepszy.

Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#20

Post napisał: adam Fx » 04 lut 2012, 20:47

dziękuje wszystkim butla postała w domku i już po odkręceniu zaworu słychać PPPPPSSSSSSSSSSS tak więc mieliście racje teraz już mam wiedzę co i jak i dlaczego będę dbał by butli było wystarczająco ciepło ;) poza tym zastanawiam się nad zmianom ogrzewania na takie : ... może taka http://allegro.pl/nagrzewnica-gazowa-15 ... 92200.html co myślicie nagrzeje mi to garaż w miarę szybko ) obecny piecyk pewnie niema nawet 2kW więc ciągam go za sobą jak toczę to do tokarki jak coś składam to do stołu montażowego itd.
miał ktoś z tym do czynienia? a może ma właśnie tą z linku
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”