Seria filmów CnC na kanale YoyTube dla początkujących

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
emi18wawa
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

Seria filmów CnC na kanale YoyTube dla początkujących

#1

Post napisał: emi18wawa » 17 sie 2017, 14:29

Witam serdecznie wszystkich Ja nazywam się Michał jest to mój pierwszy post i Zapraszam na kanał YouTube o tematyce CNC Pierwszy film już jest, A planuje całą serię bo przeglądając internet nie znalazłem takowych filmów które pokazywały by co fizycznie jest ważne przy wyborze pierwszej maszyny i na co należy zwracać uwagę przy zakupie.
Sam jestem świeżym posiadaczem Zabawki W postaci plotera CNC(150x1200x1500mm) 15x120x150cm kupując go brałem pod uwagę kilka rzeczy, Cenę, sposób wykonania, sztywność do obróbki tworzyw sztucznych jak i czasem Aluminium PA6, oraz wielkość (lokal w suterynie w bloku mieszkalnym drzwi 90cm przez które ploter musiał się tam znaleźć.

Oto link do filmu.


oczywiście w miarę pojawiania się nowych będę uzupełniał i podawał linki :D

Pozdrawiam i zachęcam do oglądania
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 21:33 przez emi18wawa, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post napisał: Petroholic » 17 sie 2017, 17:40

dostaniesz ode mnie łapkę jak będzie część 3 - dobór parametrów (z przykładami) oraz ujęciami kamery :D

PS Popracuj też nad pisownią... Na forum jeszcze można to przełknąć ale "podstawowe informację" trochę odstrasza z kanału...


rozzz
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 22 wrz 2015, 23:01
Lokalizacja: Rumia

#3

Post napisał: rozzz » 17 sie 2017, 18:50

Bez wchodzenia w link - odstrasza mnie podawanie wymiarów w cm.


Autor tematu
emi18wawa
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: emi18wawa » 17 sie 2017, 21:38

Czasem literówka się trafi którą już poprawiłem, a wymiary podałem w cm aby post był krótszy (poprawiłem już i dodałem wymiary w mm dla wszystkich których kłuje to w oko i przeszkadza brak doświadczenia piszącego post :twisted: , maszynę mam od kwietnia tak więc mogę czasem strzelić jakąś gafę) :D
Ostatnio zmieniony 17 sie 2017, 22:26 przez emi18wawa, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#5

Post napisał: Petroholic » 17 sie 2017, 22:23

emi18wawa pisze:dla wszystkich których kuje to w oko
Kłuje :D

Obrazek


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4174
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: Steryd » 17 sie 2017, 22:36

Filmy dla tych, ktorzy tak jak Ty nie wiedzą o co chodzi w calym "CNC"
Póki co nie wygląda na to, że z Twoich filmów ktoś się czegoś o Tym dowie. Ale powodzenia.

To że literówki Ci się zdarzają to nieładnie, ale nie mówi się "minimetry" ku#%&@.
Można?
Morzna!!!

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#7

Post napisał: Petroholic » 17 sie 2017, 22:49

Steryd pisze:ale nie mówi się "minimetry" ku#%&@.
Dotrwałem do momentu "frezarka, ploter, obrabiarka czy jak zwał tak zwał" i moja cierpliwość się wyczerpała :D Minimetry pewnie były dalej :D

Czekam na opis użycia kowadła, imadła, jebadła czy jak zwał tak zwał :D


Autor tematu
emi18wawa
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 15
Posty: 16
Rejestracja: 02 sie 2017, 16:00
Lokalizacja: Warszawa

#8

Post napisał: emi18wawa » 17 sie 2017, 23:26

Człowiek nie rodzi się z wiedzą i doświadczeniem, Uczy się tego wszystkiego latami i zdobywa wiedzę tylko dla tego że chce coś w życiu osiągnąć, inni niechętnie dzielą się już zdobytą wiedzą lub celowo wprowadzają w błąd aby pokazać że on wie lepiej. Nie raz nawet tu czyta się że ktoś ma frezarkę, inny ploter, a jeszcze inny obrabiarkę, wszystkie te sformułowania tyczą się tego samego sprzętu CNC. ludzie różnie to nazywają, wiem że moja maszyna to ploter frezujący i tak też ją nazywam.

jest to mój pierwszy film w tym temacie (nagrałem już nie jeden ale z innej dziedziny prowadząc drugi kanał ), Trema też robi swoje w szczególności jak wiedza w temacie jest raczkująca i człowiek dopiero zaczyna przygodę z cnc, zostawiony samemu sobie.
Mam nadzieję że filmy w przyszłości będą bardziej treściwe i wielu z was je polubi, jak na razie jako początkujący uczę się od najlepszych (cnc.info.pl) i używając opcji szukaj próbuję znaleźć informację na interesujące mnie tematy (co czasem nie jest łatwe bo niekiedy odpowiedź na zadane pytanie schodzi na słowne przepychanki i temat jest zamykany, zamiast usuwany by nie wprowadzał w błąd.)

Pozdrawiam :razz:


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

#9

Post napisał: upanie » 18 sie 2017, 07:00

A ja obejrzałem cały :wink:
Jak dla mnie OK. Takie coś faktycznie dla laików.
Nie ma co hejtować od samego początku ani też cisnąć aby materiał był idealny.
czilałt...

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#10

Post napisał: Petroholic » 18 sie 2017, 08:48

Nie zrozum mnie źle ja nie hejtuję tylko delikatnie zachęcam do poprawienia jakości filmów :)

Jak dla mnie to napisanie mini scenariusza do "odcinka" plus opanowanie odpowiednich zwrotów (ewentualnie wypisanie ich nawet na ściągawce) to niezbędne minimum.

Pochwalam to, że ktoś się bierze za to i chętnie pooglądam ale jeśli już miałbym pochwalić odcinek czy serię to chciałbym aby przynajmniej używano poprawnego nazewnictwa i utrzymywano jakieś normy maszynowe...

Zwroty w stylu "... jak zwał tak zwał" można uznać za uwłaczające inteligencji potencjalnego odbiorcy... Albo równie dobrze zastąpić zwrotem "nie wiem jak to gówno się nazywa, ważne ze bzyczy i robi robotę"...

Albo wyobraź sobie np. odcinek o frezach gdzie autor nazwie frez nie wiem np. "wichajster" i potem taki inny początkujący po obejrzeniu filmu zadzwoni do dolfamexu i poprosi o "wichajstry cztero-gwintowe do amelinium"... albo "głowę do plantowania" :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”