Konsumencki Amatorski Test Tarcz do Przecinania

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#61

Post napisał: InzSpawalnik » 28 gru 2013, 14:48

Wedlug europejskich oznaczen E,F,G,H,I,J,K,L,M,N,O,P,R,S,T ( E najmieksza, T najtwradsza ), jak porownujesz tarcze E z tarcza T to nie oczekuj ze beda porownywalne, sa to natzedzia do calkiem innych materialow !!

Jeszcze taka kwestia jesli na tarczy jest literka C to oznacza ze sa wegliki krzemu i bez odpowiedniej maski ochronnej nie podchodz !!!



Tagi:


michalino
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 18 lis 2012, 12:42
Lokalizacja: wawa

#62

Post napisał: michalino » 28 gru 2013, 18:41

Dudi1203 pisze:http://allegro.pl/3m-tarcza-do-ciecia-c ... tabsAnchor
wersja rynkowa dostępna w sprzedazy, poki co u autoryzowanych dealerow jak widze. Troche drogo, ale nie maja konkurencji więc mogą szaleć, sadze ze kwestia paru tygodni az następni zaczną sprzedawać i poluzują z ceny.
tutaj cena trochę niższa http://www.metallo.pl/3m-cubitron-ii-65 ... -1541.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
c64club
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 26
Posty: 350
Rejestracja: 22 sie 2011, 21:26
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

#63

Post napisał: c64club » 29 gru 2013, 21:51

Nawet wyszczerbić tę cholerę trudno. Czły czas robię tą, która pozostała po teście, nie moogę jej zamęczyć. Zluminium, rury stalowe, ceowniki, blacha nierdzewna, laminat szklano-epoksydowy, a ta ciągle świeża. Dzisiaj ciąłem długie, niezbyt sztywne pręty. Przez okres "świąteczny" miała u mnie niezły zapiernicz, i nawet nie widać po niej zużycia, poza zmniejszeniem średnicy o kilka mm. Dotychczas używanych dobrych tarcz, poszłoby mi już na te roboty kilka albo kilkanaście. 15 złotych za nią to wielokrotnie taniej, niż 4-6 złotych za Klingspora, Pentara czy inne topy.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#64

Post napisał: InzSpawalnik » 30 gru 2013, 16:29

Czy mozesz napisac co pisze dokladnie na tej tarczy ?
Powinno byc taki oznaczenia ( podaje na przykladzie ) :

C24RBF
gdzie:
C - [ typ ziarna ] - weglik krzemu,
24 - [ wielkosc ziarna ] - 24,
R - [ twardosc ] - prawie najwyzsza z typoszeregu
B - [ rodzaj spoiwa ] - bakelit Resin
F - [ wzmonienie ] - wzmocniona wloknem,

masz cos takiego lub podobnego na swojej tarczy ? I czy jest tam jakas norma ISO albo EN ?

Pozdrawiam


jan_blecharz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 28 sie 2013, 21:39
Lokalizacja: Polska

#65

Post napisał: jan_blecharz » 09 lut 2015, 16:43

habit_m_ pisze:Wczoraj wyrwałem na rynku dwie 125/1 mm na odsadzonym kołnierzu do cięcia stali czarnej, firmy MOST Proffesional PRO po 2 zilka za sztukę. Tną zbrojeniówkę jak szalone.

maciek

[ Dodano: 2013-03-19, 21:41 ]
p.s. Wiem wiem, fakt przepłaciłem 100% ceny, ale muszę powiedzieć że było warto :mrgreen:
No wreszcie dostalem te tarcze MOST 125x1 wypukle , rewelacja tak jak kolega pisze a poza tym zero drgan na szlifierce, cena o polowe nizsza niz u konkrencji!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”