Reanimacja WAN-AW 11kW

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

mrozanski
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 807
Rejestracja: 06 lis 2006, 19:05
Lokalizacja: wlkp.

#41

Post napisał: mrozanski » 01 mar 2013, 22:11

No tak a korbowód ma latać po cylindrze i tłuc się po ściankach?
faktycznie teraz dopatrzylem sie na zdjeciach i ma to inna budowe niz myslalem. kazda ingerencja w sama spręzarke nie ma sensu



Tagi:


Autor tematu
mr_power
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 16
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: radom

#42

Post napisał: mr_power » 08 mar 2013, 13:16

Jestem po próbie uruchomienia mojej sprężareczki :mrgreen:
Silnik na pusto startuje ale ciemność oj cieeemność...
Po założeniu pasków na pompę wywala bezpieczniki :mrgreen:
Z elektrycznego bełkotu (z całym szacunkiem dla absolutnie wszystkich elektryków) zrozumiałem tyle że mam bezpieczniki 'watowane' więc nie mają na pewno tych 25A tak jak mieć powinny więc trzeba by zakupić prawdziwe 25A i wtedy przeprowadzić próby.
Pytanie do znawców czy jest sens czy raczej szkoda zachodu bo nic z tego nie będzie i nie ma co sobie głowy zawracać tylko szukać silnika gwiazda trójkąt?
Czy może gwiazda trójkąt też nic nie zdziała?


Agent0700
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 602
Rejestracja: 28 cze 2007, 14:39
Lokalizacja: Siedlce

#43

Post napisał: Agent0700 » 08 mar 2013, 13:22

Dziwne, że ciemność.

Jak mam B 16 Amper i nawet pompuje, napompowałem do 6 bar, potem wyłączyłem.

Włączałem kilka razy i za każdym razem startował. Silnik mam 7,5 kW.

Nie pompowałem do końca do wyłączenia.

Wiosną planuję wziąć się za piaskarkę - częściowo już powstała i potem będę się bawił kompresorem.

Pozdrawiam

Jacek
Kto się nie bawi, ten nie żyje :-)
Zakres działalności: gwałty, wymuszenia, haracze.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#44

Post napisał: Mariuszczs » 08 mar 2013, 14:08

Na odległość nikt ci tego nie powie. Instalacje jaką masz to widzisz - ew niech elektryk to obejrzy ( nie wymieniacz żarówek lub gniazdek ew wyłączników nie zaskomplikowanych ).

Teraz masz prąd rozruchu 100A po zastosowaniu silnika gw/tr i zrobieniu przełącznika rozruchowego będzie prąd rozruchu 40A .

ten suwak pozwoli ci dobrać przewody, styczniki, bezpieczniki i jak będą "lichsze" to podziękuj

http://www.moeller.pl/desktopdefault.aspx?pageid=448


Autor tematu
mr_power
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 16
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: radom

#45

Post napisał: mr_power » 08 mar 2013, 15:23

Agent0700 pisze:Dziwne, że ciemność.

Jak mam B 16 Amper i nawet pompuje, napompowałem do 6 bar, potem wyłączyłem.

Włączałem kilka razy i za każdym razem startował. Silnik mam 7,5 kW.
Ojciec ma jakieś urządzenie z silnikiem 7,5 kW w trójkącie i przy takim układzie jak była sprawdzana sprężarka z 7,5 kW nigdy nie było problemów.
Tyle ze ja mam silnik 11 kW niestety też w trójkącie :/
Mariuszczs pisze:Na odległość nikt ci tego nie powie. Instalacje jaką masz to widzisz - ew niech elektryk to obejrzy ( nie wymieniacz żarówek lub gniazdek ew wyłączników nie zaskomplikowanych ).

Teraz masz prąd rozruchu 100A po zastosowaniu silnika gw/tr i zrobieniu przełącznika rozruchowego będzie prąd rozruchu 40A .

ten suwak pozwoli ci dobrać przewody, styczniki, bezpieczniki i jak będą "lichsze" to podziękuj

http://www.moeller.pl/desktopdefault.aspx?pageid=448
Podrzucę to człowiekowi niech próbuje.
A w wolnej chwili raczej rozejrzę się za 11 w układzie g/t.

Pytanie:
Jaki jest prąd rozruchu przy silniku 7,5 kW - ile przy trójkącie, a ile przy g/t?


MichalZaruby
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, 07:47
Lokalizacja: Sejny ok.Suwałk

#46

Post napisał: MichalZaruby » 10 mar 2013, 08:09

Witam szanowne forum. Śledząc wątki internetowe dotyczące WAN AWa trafiłem na ten.dość merytoryczny:) kupiłem kilka dni temu taką sprężarke z 1993 roku w pełnym oryginale tj.silnik G/T 11Kw+skrzynka elektryczna obsługująca ten kłębek kabli... i w tym jest problem, dla mnie jest tam za bogato tego wszystkiego. Do tej pory miałem Alupa 11Kw i tam był zwykły prosty układ rozruchowy G/T z odprężnikiem i presostatem i hulało aż miło.

Jeśli kogoś interesuje oryginalne rozwiązanie to chętnie się zamienię łeb w łeb.

Mam go teraz podłączone pod domową instalacje z zabezpieczeniem 20C i o ile dobrze sie rozpędzi w "gwieździe" to nie wywala bezpiecznika przy przejściu w "trójkąt" ładując do zadanego ciś. 7Bar

pozdrawiam


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 14
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#47

Post napisał: Mariuszczs » 10 mar 2013, 12:03

No z odprężnikiem to chyba nie znajdziesz, ale z elktrozaworem . W sumie jak widziałem tą skrzynkę to jest to to samo tylko masz przewody z powietrzem do skrzynki pociągnięte do presostatu i dodatkowych zabezpieczeń.


Autor tematu
mr_power
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 16
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: radom

#48

Post napisał: mr_power » 10 mar 2013, 13:48

MichalZaruby pisze:Jeśli kogoś interesuje oryginalne rozwiązanie to chętnie się zamienię łeb w łeb.
?


MichalZaruby
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 mar 2013, 07:47
Lokalizacja: Sejny ok.Suwałk

#49

Post napisał: MichalZaruby » 11 mar 2013, 07:32

Mariuszczs pisze:No z odprężnikiem to chyba nie znajdziesz, ale z elktrozaworem . W sumie jak widziałem tą skrzynkę to jest to to samo tylko masz przewody z powietrzem do skrzynki pociągnięte do presostatu i dodatkowych zabezpieczeń.

chodziło mi właśnie o elektrozawór,w tej też jest elektrozawór spuszczający ciśnienie z rurki idącej do butli.

"oryginalne rozwiązanie" tzn skrzynka elektryczna fabryczna z Wan Awa.
z czasem i tak ją zdejme i wstawie coś z plastiku, zgrabniejszego w gabarytach i bardziej szczelnego.


Autor tematu
mr_power
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 16
Posty: 68
Rejestracja: 07 sie 2012, 13:14
Lokalizacja: radom

#50

Post napisał: mr_power » 14 mar 2013, 16:12

Jestem po próbie uruchomienia WANa z nowym silnikiem w układzie gwiazda trójkąt.
Wyjąłem zaworki zwrotne umieszczone na butli - kolektor/butla - żeby nie wiercić w kolektorze tłocznym dziur do spuszczania powietrza.
Zawór butli otwarty.
Wszystko ruszyło bez problemów.
Bezpieczniki całe nawet żarówki nie przygasły.
Trochę długo się napędza w gwieździe - spodziewałem się jakichś 2-3 sekund. realnie jest więcej ale to nie problem.
Muszę pobawić się ciśnieniem oleju bo coś jest nie tak - po włączeniu bardzo szybko łapie ponad 2,5atm - do tylu mam manometr.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”