Wiercenie żelbetonu

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#21

Post napisał: jacek-1210 » 23 paź 2011, 21:52

Na razie daj sobie spokój z dwuteownikiem itp. bo to nie jest takie "hop siup". Napij się nerwosolu i bądź dobrej myśli że się nie zarysuje - pręt nie jest przepołowiony a jedynie osłabiony w tym miejscu, może wytrzyma, belka wygląda dosyć solidnie. Ale zerkaj tam od czasu do czasu


Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Tagi:


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#22

Post napisał: pabloid » 23 paź 2011, 22:13

spawacz21 pisze:Nad tą belką jest wylany balkon, a ściana domu jest kawałek dalej(ok 2 metry) bo garaż kawałek jest dobudowany.
W tej sytuacji masz szcżęście :mrgreen: Belka ta niewiele niesie. (A jeśli ta płyta u góry jest krzyżowo, a nie jednokierunkowo zbrojona, to nawet mogłoby nie być belki i też by było ok!)
Nie rób nic i spij spokojnie, nic się nie stanie!
Chyba, że co bardzo mało prawdopodobne płyta jest jednokierunkowo (prostopadle do belki) zbrojona, a ten pręt to było jedyne w belce zbrojenie, ale to akurat łatwo sprawdzić wykrywaczem.
A w przyszłości nie wierć w prętach zbrojeniowych bo to ani roztropne ani przyjemne.


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#23

Post napisał: jacek-1210 » 24 paź 2011, 10:37

kamar pisze:Trochę kolega Jacek panikuje :). Jeśli nawet to był pręt belki to po pierwsze nie był tam sam a w towarzystwie min. trzech innych, a po drugie , wiertłem fi 5 to mógł ew. w nim dziurkę zrobić a nie przeciął.
Po prostu nauczyłem się dmuchać na zimne, kiedy sam dawno temu -choć w inny sposób- zmalowałem małą rysę na budowli :smile: . Zauważyłem też, że to forum nie tylko kształci technicznie, ale też czasem kształci w innych zagadnieniach. Niech więc ta sprawka będzie swoistym "memento" dla kol. Spawacza, aby za każdym razem kiedy jego myśli będą biegły trochę za prędko, spojrzał na to przewiercone nadproże i przypomniał sobie, że czasami nadmierna prędkość pracy szkodzi :wink:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:


sepharin
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 13 gru 2011, 18:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24

Post napisał: sepharin » 03 sty 2012, 10:46

Niech się kolega nie martwi, jeden przecięty pręt nie spowoduje zawalenia budynku. Zajmuje się zawodowo wierceniem i cięciem w betonie zbrojonym. Ilość prętów jest liczona z ok 20-30 % zapasem, aby w takim przypadku nie naruszyć konstrukcji. Nie raz wiercąc otwór fi 200-250 mm przez ok 1mb natrafiamy na 8-10 prętów, a Inspektorowi Nadzoru nawet powieka nie drgnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”