Zakup frezarki cnc, NOWA 1060x860 servo

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#51

Post napisał: Tomciowoj » 27 mar 2016, 11:53

Długo się powstrzymywałem aby trola nie karmić ale:
Tomciotu pisze: Które zakłady tak robią na skale przemysłową ???
A ten zacofany Studer odlewa korpusy z kamyszków i błotka bo o żeliwie jeszcze nie słyszał. A kruche są tak, że nie potrzebują ekstra fundamentów i jakbyś postawił na OSB to by im geometrii nie ruszyło. :wink:

A podaj zakładającemu temat jaką nową maszynę z żeliwa ma kupić w założonym budżecie?



Tagi:


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#52

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 13:23

Tomciowoj

"Długo się powstrzymywałem aby trola nie karmić ale"
Trola pewnie masz w łóżku po drugiej stronie ale OK jak się nie ma argumentów to trzeba kogoś obrazić więc Ci wybaczam.

"A ten zacofany Studer odlewa korpusy z kamyszków i błotka"
WOW Studer tak robi ? buduje maszyny na płycie granitowej za parę stówek ? :mrgreen: Nie błaźnij się bo nie widzę powodu aby tak robić.

"A podaj zakładającemu temat jaką nową maszynę z żeliwa ma kupić w założonym budżecie?"

Po pierwsze PO CO NOWĄ ??? Ty jak byś kupował auto to byś brał nową TATA INDICA czy 10-sio letnie AUDI ?

Po drugie to .UJ mnie interesuje co kto kupi i powtarzam ja tylko chciałem zobaczyć to coś "NOWEGO I CIEKAWEGO"

A po trzecie bo już mnie to nudzi więc OK
ONRED ROBI NAJLEPSZE MASZYNY (CZY TAM MASZYNĘ) NA ŚWIECIE SĄ BEZKONKURENCYJNE INNOWACYJNE I NAJWYDAJNIEJSZE SĄ WARTE KAŻDYCH PIENIĘDZY A GRANIT TO NAJLEPSZY BUDULEC MASZYN I STOSUJĄ GO TYLKO NAJWSPANIALSZE FIRMY NA ŚWIECIE.
I JEST MI BARDZO PRZYKRO ŻE PRZEZ TYLE LAT NIE PRACOWAŁEM NA TAKIEJ MASZYNIE BAAA NAWET TAKIEJ NIE WIDZIAŁEM ALE ŚWIADCZY TO TYLKO O TYM ŻE JA SIĘ NIE ZNAM I JESTEM TYLKO ZWYKŁYM AMATOREM WIĘC POZWÓLCIE ŻE PO ŚWIĘTACH WRÓCĘ DO MOJEJ PRACY GDZIE CZEKA NA MNIE TA DZIADOWSKA OKUMA I TE INNE DZIADOWSKIE PRZESTARZAŁE MASZYNY Z ŻELIWNYMI KORPUSAMI WIĘKSZE PEWNIE NIŻ NIE JEDNO MIESZKANIE. AMEN :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#53

Post napisał: kamar » 27 mar 2016, 16:01

Tomciotu pisze:E PO ŚWIĘTACH WRÓCĘ DO MOJEJ PRACY GDZIE CZEKA NA MNIE TA DZIADOWSKA OKUMA I TE INNE DZIADOWSKIE PRZESTARZAŁE MASZYNY Z ŻELIWNYMI KORPUSAMI WIĘKSZE PEWNIE NIŻ NIE JEDNO MIESZKANIE. AMEN :mrgreen:
Tomciotu pisze:Witam wszystkich serdecznie .
Mam na imię Tomasz i postanowiłem zbudować frezarkę CNC.
Pokrótce opiszę budowę frezarki jaką mam zamiar zbudować.
Podstawą będzie stół traserski żeliwny 100x80, brama nieruchoma żeliwna, wszystkie osie na prowadnicach HIWIN i na śrubach kulowych. Całość w miarę lekka około 450kg, Maszyna ma służyć do frezowania drewna i aluminium w 3D.

I teraz zagwozdka odnośnie silników
Czy zestaw z Ebay np: http://www.ebay.pl/itm/DE-EU-Free-Wanta ... 41894ea1ec jest coś wart czy raczej kupować w Polsce. Czy serwonapędy (krokowe) hybrydowe są warte swojej ceny czy nie warto się nimi interesować.
A może ktoś doradzi jakie silniki i gdzie kupić, budżet około 3tyś na komplet czyli silniki krokowe, sterowniki, płyta, zasilacz.
Dziękuje
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#54

Post napisał: bartuss1 » 27 mar 2016, 16:07

kamar nie wywołuj wilka z lasu, bo zapędzony w kozi róg jeszcze sie w terroryste przemieni ze zlości, widziałem kiedys w jakimś programie przyrodniczym takie żaby co się nadymaly żeby odstraszyc przeciwnika
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#55

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 16:31

kamar

I o czym to świadczy ??? bo nie wiem o co Ci chodzi ??? i co ma wspólnego że pracuje na OKUMIE i chcę sobie zbudować zabawkę ??? Zadałem pytanie o amatorskie rozwiązania bo takie tu na forum są więc gdzie mam pytać ? przecież nie zadzwonię do CHOFUM czy tam AFM z takimi pytaniami bo mnie wyśmieją.

Chyba że chodzi Ci o ten fragment "Podstawą będzie stół traserski żeliwny" bo przecież według Was powinienem użyć płyty nagrobkowej zgodnie z "nową i ciekawą" techniką :?:



bartuss1
Ja w przeciwieństwie do innych nie odpuszczam bo mam rację a jak byś prześledził wątek to byś zobaczył kto zapędzony w kozi róg opadł pierwszy.

"sie w terroryste przemieni ze zlości"
A na co mam być zły ? Wręcz przeciwnie jak już pisałem ciesze się że bronicie swojego kolegę do śmierci.
A że bronicie tezy której nie da się obronić to już wasz problem.

"widziałem kiedys w jakimś programie przyrodniczym takie żaby co się nadymaly żeby odstraszyc przeciwnika"
Przeglądnij wątek od początku to znajdziesz takiego osobnika.
Ostatnio zmieniony 27 mar 2016, 16:42 przez Tomciotu, łącznie zmieniany 1 raz.


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#56

Post napisał: IMPULS3 » 27 mar 2016, 16:40

Tomciotu pisze: bo przecież według Was powinienem użyć płyty nagrobkowej zgodnie z "nową i ciekawą" techniką
Ani lepszą, ani gorsza tylko inną!!!!!! I jak coś będzie żle to się dowiemy za jakiś czas jak klienci będą psioczyć na ta firmę że im coś pęka, a do tego czasu nie widzę powodu aby na siłę szukać wad.

Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#57

Post napisał: Tomciowoj » 27 mar 2016, 16:50

Tomciowoj pisze: Po pierwsze PO CO NOWĄ ???
To przeczytaj temat dyskusji, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz


Tomciotu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 17
Posty: 90
Rejestracja: 01 sie 2015, 16:29
Lokalizacja: Wadowice

#58

Post napisał: Tomciotu » 27 mar 2016, 16:56

Tomciowoj
"To przeczytaj temat dyskusji, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz"

Śledzę temat dyskusji od początku i odnoszę wrażenie jakby ktoś chciał sobie zrobić REKLAMĘ Ty tego nie widzisz :?: jak nie to cyt "To przeczytaj temat dyskusji, jak nie zrozumiesz to jeszcze raz" :mrgreen:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#59

Post napisał: bartuss1 » 27 mar 2016, 17:02

Tomciotu pisze:Ja w przeciwieństwie do innych nie odpuszczam bo mam rację a jak byś prześledził wątek to byś zobaczył kto zapędzony w kozi róg opadł pierwszy.
jakbys troche poszperal po forum to znalazłbys watek goscia z ksywa walter, watek na kilkadziesiat stron o polimerobetonie i korpusach z tegoz,l bez jakiegoś zbrojenia itd, jest trochę nasladowców tu na forum.
co do onreda - ja go nie bronie, bo niespecjalnie przemawia do mnie maszyna ze stołem z płyty, gdzie reszta jest ze stali, no ale nie będę mu wkoło d robił, rynek go zwryfikuje itd.
Sam chciałem kiedyśrobic odlew calego korpusu z betonu z gruchy z domieszką drobnicy granitowej, ale byl maly problem z gruntem, więc odpusciłem, projekt gdzieś lezy, a chodziło o to żeby uzyskac korpus maszyny typu portal, coś wielkości Poreby bramowej z ruchomym stoliczkiem 3x4m, tam trzeba było sie martwic o forme, zbrojenie itd, takie małe gowienko gasparowe to mnie tam jakos specjalnie nie interesuje, nie bawie sie takim kalibrem z uwagi na fakt ze jest małe i nudne, wiec trzeba go tluc seryjnie, to niech tłuką, zarabiają i sie cieszą, no nie tylko oni, jest tych firemek troche w Polszy w tzw konkurencji kto zrobi ładniejszą, dynamiczniejsza i w ogole cacy

niedawno pytałes o krokowce i stosowanie hybryd, wiec pojęcie masz zapewne niewielkie na temat konstrukcji nie tyle napędów co samych maszyn, a pracując jako guzikowy na okumie czy innym harnasiu to juz twoje tzw doświadzenie, ale nie ublizaj ludziom, ktorzy w wymyslaniu maszyn siedzą wiećej jak 10 lat, odpowiadają na miliony telefonów, tłumacza klientom jak to obslużyc, pokazują myki, nowe rozwiązania itd, jednym słowem troche pokory i nie cwaniakuj.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#60

Post napisał: kamar » 27 mar 2016, 17:16

Tomciotu pisze:kamar
I o czym to świadczy ???
Tylko o tym, że nie masz bladego pojęcia o tym segmencie maszyn.
To, że kiedyś ciągałem pociągi po 5tys ton nie czyni mnie fachowcem od przyczepek samochodowych.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”