Ostrzeżenie! Na czym polega przekręt - jak myślicie?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5349
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Ostrzeżenie! Na czym polega przekręt - jak myślicie?

#1

Post napisał: jasiu... » 22 lis 2014, 13:39

Mail wyglądał tak:

Dzień dobry

Kompania rekrutingowa nabiera regionalnych współpracowników dla pracy w międzynarodowej kompanii.
Proponujemy następny wakat: Przedstawiciel regionalny.

To dodatkowy rodzaj dochodu dla wszystkich. Bez ograniczeń wiekowych i w dowolnym etacie.

Potraficie udzielać tej pracy nie więcej 2 - 3 godzin dziennie.
Grafik formułujemy razem z pracownikiem.

Średnia płaca składa od 500 do 2500 euro miesięcznie (stawka plus %).

Jeśli zainteresowała ciebie ta propozycja i chcesz dowiedzieć się więcej o danym
wakacie, piszcie nam na mail: [email protected].

Nasi menedżery zawsze są chętni odpowiedzieć na wszystkie pytania.

Z najlepszymi życzeniami,

Milosz Dabrowski
Dyrektor działu kadrów

Ten dział kadrów niesamowicie mi sie spodobał, dlatego pytam - na czym polega przekręt.

To już drugi mail dziś, w pierwszym proponowano mi, że będę fotografował zniszczone znaki drogowe:

Sehr geehrte Damen und Herren,

kurzfristig sind folgende Angebote in der EU zu haben:

Stellenangebot: Prüfer / Fotograf (m/w)
Kennziffer HPP4619606854

Unsere Firma ist ein erfolgreiches, europaweit agierendes Unternehmen und suchen zur Zeit motivierte Mitarbeiter zur Verstärkung unseres Teams in der EU
Ihre Aufgabe wird sich auf das Abfotografieren von beschädigten Straßenschildern, Verkehrsschildern, Laternen und anderen öffentlichen Gegenständen beschränken und kann direkt in Ihrem Ort erledigt werden. Der Auftrag ist in ganz Europa angeordnet und derzeit unbesetzt. Der Arbeitnehmer hat keine Ausgaben und muss keine technische Kenntnisse mitbringen. Die nötige technische Ausrüstung wird von uns unentgeltlich zur Verfügung gestellt. Auch Rentner sind für diese Arbeit geeignet. Der Verdienst beträgt im Schnitt 20 Euro Brutto pro Stunde.
Sie meistern Ihre Aufgaben, auch unter schweren und manchmal auch stressigen Abläufen, sind aufmerksam und sorgfältig, dann sind das gute Voraussetzungen Ihre Unterlagen an uns zu senden.
Sollten Sie an dieser Arbeit interessiert sein, dann schicken Sie uns ein kurzes Bewerbungsschreiben an [email protected] und Sie kriegen weitere Einzelheiten zugeschickt.
Fischer Agentur

Może ktoś z was ma ochotę sobie "dorobić"?

Moim zdaniem chyba chodzi o założenie konta, na które będą przelewali wynagrodzenie, a żeby im się w system wpisało, to żeby im przelać z tego konta złotówkę, to oni później na to konto wysoki kredyt wezmą. Takie mam podejrzenia, myślicie, że mam rację, czy coś innego?

Właśnie dlatego podaję "ofertę" jako ostrzeżenie!



Tagi:

Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

#2

Post napisał: grg12 » 22 lis 2014, 14:07

inny możliwy scenariusz - przelewają ci na konto sumę znacznie większą od umówionej pensji i proszą o zwrot nadmiaru przez Western Union (albo inną podobną firmę). Po paru miesiącach zgłasza się do ciebie policja z oskarżeniem o pomoc w praniu pieniędzy...
Jeszcze inny scenariusz - jeśli się zainteresujesz dostajesz w załączniku plik z umową (oraz darmowym wirusem :) )

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11582
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 22 lis 2014, 14:14

A będą mieli do tego konta dostęp w Twoim banku?
Przecież tylko imiennie właściciel może wziąć na nie kredyt. No chyba, że będą mieli Twoje pełnomocnictwo, lub konto nie będzie w Twoim banku tylko u nich. Chociaż prawda, że w bankach też idą nieraz takie przekręty aż skóra cierpnie..
Poza tym, ja już się niczemu nie dziwię, skoro parabank za kredyt wzięty na sfałszowany dowód może ścigać niewinną osobę, (vide -Bydgoszcz, a policja... hmm.. wiecie do czego się nadaje), a sądowi i komornikowi nie przyjdzie do głowy nawet sprawdzić czy mają racje i czy się dane zgadzają, gdzie notariusz może robić ordynarne przekręty, a sędzia fałszować wyroki (vide- sędzina z Zamościa czy tam Lublina..). I... nic.
Już się nie zdziwię...
pozdrawiam,
Roman


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6115
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#4

Post napisał: oprawcafotografii » 22 lis 2014, 15:32

Moge Wam podac publicznie moj numer konta - wezcie sobie kazdy po kredycie "na to konto" ;)

q

[ Dodano: 2014-11-22, 15:35 ]
grg12 pisze:inny możliwy scenariusz - przelewają ci na konto sumę znacznie większą od umówionej pensji i proszą o zwrot nadmiaru przez Western Union (albo inną podobną firmę)....
Chetnie przyjme dowolnie wysoka kwote na moje konto -
na drugi dzien zglosze do US darowizne, zaplace od nie podatek
a na trzeci dzien wyjede na dluuuga wycieczke dookola swiata :)

q


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#5

Post napisał: IMPULS3 » 22 lis 2014, 19:54

Ostrzeżenie! Na czym polega przekręt - jak myślicie?
Odpowiedz na ofertę to się przekonasz. :)

A poważnie to ci którzy oferują cudowne pieniądze w czasach gdzie pracy aż tak dużo nie ma to też myślę że jacyś przestępcy. jakbym miał odpowiedzieć na takie ogłoszenia to zapewne kupił bym drugi komputer używany tylko w tym konkretnym przypadku nawet stary i założył nowe konto w banku i dopiero czekał kiedy te pieniądze sie pojawią na nowym koncie.

Jakieś może 2-3 lata temu mój znajomy przyłapał 2 ludzi jak fotografowali jego nowo wybudowaną halę. Kiedy podszedł i zapytał co robią to nie potrafili mu odpowiedzieć po co im te zdjęcia. Nie bardzo pamiętam czy zgłaszał to na policję czy nie ale raczej to nie były fotografie z wakacji. Powiedział bym że tez jakiś przekret i dokumentacja niby moze ich majątku ale kto wie.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#6

Post napisał: k-m-r1 » 22 lis 2014, 20:00

Sam cykałem foty nowej hali ciekawa konstrukcja oszczędne łączenie materiałów a przy tym kratownica wyglądała na "solidną"
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

#7

Post napisał: IMPULS3 » 22 lis 2014, 20:28

k-m-r1 pisze:Sam cykałem foty nowej hali ciekawa konstrukcja oszczędne łączenie materiałów a przy tym kratownica wyglądała na "solidną"
Wiesz, wszelkie konstrukcje to i ja chętnie szpieguję, ale ta hala o której wspomniałem była skończona i nie rózniła się niczym od podobnych. A gdyby tylko ciekawość to pewnie by nie krępowali się o tym powiedzieć.


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#8

Post napisał: mc2kwacz » 22 lis 2014, 20:40

Takiego badziewia się nie czyta, tym bardziej nad nm nie zastanawia. Tylko się od razu kasuje, i NIGDY POD ŻADNYM POZOREM na nic nie klika.
A jeszcze lepiej, ale to Thunderbird ma a inne klienty poczty niekoniecznie, zaznacza się takie coś najpierw jako "niechcianą" i dopiero potem kasuje. I następnym razem od razu taka sama albo podobna wyląduje w koszu.
Do mnie na główne konto firmowe przychodzi dziennie około 10-30 mejli spamu. Poczynając od ofert mebli, poprzez handel diamentami a kończąc na pseudobiznesowych ofertach od różnych złodziei. Np ofertach "pozycjonowania strony" albo umieszczenia znaków towarowych w ich bazie.
Od razu automatycznie idą do kosza, nawet tego nie widzę. Po kilku dniach kosz to ostatecznie usuwa i gotowe. Bardzo rzadko coś się przemknie i trafi do czytania, jeden na 200 albo mniej.


dawca87
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 260
Rejestracja: 15 mar 2010, 21:38
Lokalizacja: Osw wlkp

#9

Post napisał: dawca87 » 01 sty 2015, 14:37

Kiedyś się tak robiło zeby sobie konto na słupa zalozyc. W celu potwierdzenia danych wysylalo się 1zł zeby zalozyc konto na te same dane. Czy jeszcze to dziala to nie wiem.

Wiecie co jest najwazniejszego w prowadzeniu firmy na słupa?
Nie być słupem ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”