pochwalcie się co najczęściej robicie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

pochwalcie się co najczęściej robicie

#1

Post napisał: tomk38 » 24 kwie 2014, 21:30

Niebawem odbiore sowją frezareczkę, mam ją przeznaczoną do wykonywania herbów, logotypów, ozdobnych płaskorzeźb. Taki jest przynajmniej zamysł.

A u Was co najczęściej jest na warsztacie, jakie produkty "idą" ?



Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#2

Post napisał: InzSpawalnik » 24 kwie 2014, 23:46

To ja tez od razu sie dolacze jakbyscie mi napisali na czym zarabiacie najlepsze pieniadze ;)


adico79
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 163
Rejestracja: 20 maja 2009, 19:33
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: adico79 » 25 kwie 2014, 10:24

Wygląda na to że się do biznesu od d... strony zabierasz. Moim zdaniem najpierw powinien być produkt czy przynajmniej dobry pomysł na produkt, na którym się zarobi, a dopiero potem gromadzi się potrzebne narzędzia czyli w tym przypadku frezarkę cnc.
Nikt Ci tu raczej nie napisze nic w stylu "ja najlepiej zarabiam na...... małe koszty, duża przebitka, polecam"
Zbliża się kanonizacja Jana PawłaII więc pewnie w każdym domu powinna wylądować jakaś tego pamiątka:)


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: 251mz » 25 kwie 2014, 16:09

I ja jestem ciekaw :)
Poczytam co idzie najlepiej , potem ściągnę i też będę trzepał $$$

Sory , ale temat jest co najmniej z cyklu "komicznych" i przesuwam go działu na luzie, który to zresztą jest przeznaczony do "pogadania sobie"

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#5

Post napisał: clubber84 » 25 kwie 2014, 22:22

W firmie, w której pracuję najlepiej sprzedają się produkty z aluminium (czy to satynowanego, anodowanego czy malowanego proszkowo) - tylko tyle mogę napisać.
Oczywiście gwarancją udanej sprzedaży i powrotu klienta "po jeszcze", jest idealna zewnętrzna powierzchnia detali - żadnych wgłębień, rys, uszczerbień, itp. :grin:


Autor tematu
tomk38
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 21
Posty: 267
Rejestracja: 26 lis 2013, 10:56
Lokalizacja: Gdynia

#6

Post napisał: tomk38 » 26 kwie 2014, 08:24

nie każdy jest właścicielem biznesu który skrywa tajemnice swoich produktów, przed konkurencją tu z forum,

wielu tutaj robi u kogoś, to i łatwiej napisać czego najwięcej produkują.

nie widzę w tym pytaniu nic "komicznego" jak to określił 251mz :grin:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2014, 11:03 przez tomk38, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#7

Post napisał: bartuss1 » 26 kwie 2014, 08:42

co robimy ? rzniemy głupa na forexie, ropie, srebrze, zlocie i indexach

płaskorzezby i wyroby z drewna coś ala cepelia ? zapomnij, bedziesz grawerował 5 godzin płaskorzezbe a wiecej jak 20 zł nie dostaniesz na aaledrogo chociazby, schody ? jest tego multum, lampki i nne bzdury ? tez multum, tralki ? hehe
to musialaby byc naprawdę prężna produkcja zeby częśc chociaz sprzedac po niskich cenach i zarobić.
budowa maszyn ? czemu nie, ale tu jest podobnie do tego doliczyc chinszczyznę wszechobecną, no ale jak juz budujesz, to cała papierologia z wymogami unijnymi i nagonki, kontrole itd.

produkt jaki by nie był, najpierw musi spełniać oczekiwania, potem trzeba go zareklamować przedstawiając w pieknym swietle mozliwości czy przydatności, ale na dzien dzisiejszy panstwo i tak cię oskubie z dochodu, dziesięciny juz nie ma.
lepiej zarobic te 3 - 5 tys na gieldzie i miec wszystko w d a w wolnych chwilach poplywac po odrze czy ksiązke pisać a potem niech sie sprzedaje do bólu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#8

Post napisał: Grawer.Gift » 26 kwie 2014, 08:59

tomk38 pisze:nie każdy jest właścicielem biznesu który skrywa tajemnice swoich produktów,

wielu tutaj robi u kogoś, to i łatwiej napisać czego najwięcej produkują.

nie widzę w tym pytaniu nic "komicznego" jak to określił 251mz :grin:
czymajta me qurva bu mu przy e-bie -:)

To właśnie świadczy o braku pojęcia o biznesie. Toż właśnie właściciel jest od tego aby REKLAMOWAĆ SWÓJ BIZNES więc NIE UKRYWAĆ TEGO CO ROBI,
a pracownik ODWROTNIE : ma robić i nie kłapać jadaką BO NIE ZNA POLITYKI FIRMY I NIE JEST TO JEGO ZAJĘCIE.

Biznes w którym właściciel się czai a pracownicy chłapią gębą co się dobrze sprzedaje ma szansę na to aby kiedyś te głupie ciule jeszcze dostały wypłatę ?

czymajta me bo nie wyrobie
gowa mała z kąd te ludzie się biero


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: 251mz » 26 kwie 2014, 10:06

Grawer.Gift pisze: Toż właśnie właściciel jest od tego aby REKLAMOWAĆ SWÓJ BIZNES więc NIE UKRYWAĆ TEGO CO ROBI,
Zgadzam się .
Ale chyba nie liczysz na to ,że ktoś w tym temacie z właścicieli napisze Ci ,że np robi grawerkę i ma na tym $$$$ kapusty....

Jak znam życie to zaraz połowa forum zaczęła by szperać w tym co on robi , jak robi i ile ceni...
I kilku co podchwycili by pomysł robiliby to samo za 3/4 ceny ...

Cały pic polega na tym aby reklamować się , ale grupie docelowej.
Tutaj producenci wyrobów dla mas nie mają grupy docelowej więc i bez sensu jest reklama...


Grawer.Gift
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 8
Posty: 534
Rejestracja: 31 mar 2012, 13:27
Lokalizacja: wawa

#10

Post napisał: Grawer.Gift » 26 kwie 2014, 10:22

No tak , tyle że jeśli któryś producent reklamuje swój towar, to raczej konkurencja prędzej to wyśledzi i zauważy ( np w przypadku portali aukcyjnych ) niż ten docelowy klient.
-:)
Tyle że ja np nie reklamuję nowości a raczej to co już dawno robię i czasem schodzi słabo - WTEDY JEST SEN REKLAMY I ZAPOZNANIA TEGO Z KONKURENCJĄ
Nowości dostaja ci co biora towar i mam z nimi bezpośredni kontakt.

I wolałbym aby pracownicy nie opowiadali konkurencji co idzie a co nie, tylko robili to za co dostają kasę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”