Wózki w logistyce i magazynowaniu

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
rolka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:23
Lokalizacja: Rzeszów

Wózki w logistyce i magazynowaniu

#1

Post napisał: rolka » 12 kwie 2013, 10:44

witam, szukam osób znających temat. Przygotowuje się do zakupu pokażnego taboru wózków widłowych i zasięgam opinii gdzie się da. Zwracam się więc do forumowiczów o podpowiedż i wskazanie godnej polecenia firmy sprzedającej pojazdy jezdniowe oraz samego typu sprzętu godnego uwagi. Przeznaczenie głównie przestrzenie zamknięte - hale produkcyjne, magazyny, logistyka. Z góry dziękuje za wszelkie opinie i podpowiedzi :)


Pozdro

Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 12 kwie 2013, 18:36

Witam.

Jakiego typu wózka widłowego potrzebujesz - wysokiego czy niskiego składowania?

Jeśli wózek będzie używany w przestrzeniach zamkniętych, to układ zasilania takiego wózka tylko elektryczny (widlak może być zasilany gazem, ale trzeba spełnić wiele wymogów dot. hal i magazynów, aby dozór dopuścił użytkowanie takiego wózka w halach zamkniętych).

Ogólnie godny polecenia producent wózków to JUNGHEINRICH. Serwis nie sprawia problemów w przypadku awarii. :smile:


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

#3

Post napisał: lolo2 » 13 kwie 2013, 18:26

U nas w firmie używamy Nissana (ważne aby był silnik japoński bodajże, bo są też wersje chińskie) oraz LINDE. Wózki na gaz.

Kupiliśmy także 2 chińczyki, ale jeździły także na dworzu, gdzie mieliśmy płyty betonowe, więc ciągle padało w nich zawieszenie. Z Nissanem tego problemu nie było, jeździ znakomicie. Linde niedawno kupiliśmy więc jeździ tylko po równych posadzkach.

Elektrycznych też mamy kilka, nie pamiętam nazw i firm, głównie kupowane z niemiec używki za kilka (kilkanaście) tysięcy. Raz na kilka lat kupujemy zestaw baterii nowych, a jak sie zużyje wózek to wyrzucamy w kontener na złom :P

Używane wózki z polski, strasznie odradzam od niewiadomych dealerów. W tamtym roku daliśmy się nabrać na Nissana używanego, przyjechało coś całkiem innego niż zamówione, w innych przypadkach chcieli nas naciągnąć niby młody rocznik a tabliczki znamionowe były o wiele starsze (nie podmienili wszystkiego).

Wiarygodna wydaję się być firma sprzedające używane wózki Linde z pomorza. Serwis też maja tych wózków. To jak nam sie zepsuł wózek, to bez problemu wszystko wymienione było i szefostwo zachwalało. Nie pamiętam nazwy firmy, ale spokojnie znajdziesz. Oni chyba też są dystrybutorem nowych wózków Linde.

Jak już wspomniałem wyżej mogę spokojnie polecić Nissana i Linde. Nissan dosłownie nie do zajechania, (nie równe tereny, przeciążany, itp. itd.). Linde jest jeszcze świeży to go tak nie dobijają :razz: , ale też radzi sobie na razie znakomicie.


Autor tematu
rolka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 kwie 2013, 10:23
Lokalizacja: Rzeszów

#4

Post napisał: rolka » 29 kwie 2013, 14:38

ciężka sprawa ta decyzja... słyszałem o wózkach Jungheinrich i Linde, a nie wiecie czy można wypożyczyć u nich na próbę wózek i przetestować, bo na stronach nie znalazłem żadnej wzmianki a odpowiedzi na maila nie dostałem do tej pory? Wiem, że Suret praktykuje takie rozwiązania ponieważ jako jedyni odpowiedzieli. Ciekawe od czego to zależy? Chyba panom od Jungheinrich i Linde nie zależy na kliencie :razz:
Pozdro

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#5

Post napisał: clubber84 » 29 kwie 2013, 16:18

Na twoim miejscu napisałbym w tej sprawie do serwisu Jungheinrich w Poznaniu lub Warszawie (najbliżej).
http://www.jungheinrich.pl/homepage/kon ... ch-polska/
Od nich otrzymasz odpowiednie informacje.

Awatar użytkownika

spol
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 422
Rejestracja: 20 lut 2012, 21:13
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: spol » 03 maja 2013, 07:37

W niemieckim Linde mozna robic jazdy testowe wiec obstawiam ze polskie tez nie bedzie robic problemow.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”