Dział utrzymania ruchu i inne

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Maczi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2012, 11:55
Lokalizacja: dolnośląskie

Dział utrzymania ruchu i inne

#1

Post napisał: Maczi » 01 kwie 2013, 07:54

Hej wszytkim. Przeglądam sobie ogłoszenia o pracy, i ciekawią mnie pewne rzeczy, postanowiłem zapytać bardziej doświadczone osoby. Mianowicie, czy zajmją się inżynierowie w dziale utrzymania ruchu ? Dotychczas słyszałem opinie, że to trudna praca, "na samym dole" a także że ludzie tam pracujący kończą najpóźniej, bo "zawsze musi być ktoś kto na koniec zgasi światło". Chętnie się dowiem czegoś więcej, najbardziej chodzi mi o słowa osoby która w takim dziale pracowała, bo o co mniej więcej chodzi to wiem - z samego ogłoszenia lub gooogle. Ciekawe byłoby też usłyszeć opinie czy to trudna praca.



Tagi:

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#2

Post napisał: rockykon » 01 kwie 2013, 09:33

niestety te opinie to prawda :-(
Jednak ja podchodziłem do tego w inny sposób, nie ma lepszego początku, można nabrać doświadczenia.
Plusów jest kilka, ale i minusów cała masa. Wszystko zależy od zakładu, twoich ambicji i umiejętności.


zdzicho
Posty w temacie: 1

#3

Post napisał: zdzicho » 01 kwie 2013, 14:20

Działy pomocnicze w większości firm są traktowane,, per noga"-.Duże wymagania i małe pieniądze,bo geldu bezpośrednio właścicielowi nie przynoszą i kojarzą się jedynie z kosztami..Taka schizofrenia niezbędni i zbędni jednocześnie. Robota ciekawa ,ale też wymagająca i pod ciągłą presja czasową. Tylko dla niektórych.


bartas4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:26
Lokalizacja: Leszno

#4

Post napisał: bartas4 » 01 kwie 2013, 16:12

A kolega Maczi, czym miałby/chciały się zajmować w tym dziale-chodzi mi o konkretne stanowisko - elektryk, ślusarz, automatyk?

Jeśli można zapytać?


kasjo
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 324
Rejestracja: 23 lis 2005, 18:07
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: kasjo » 01 kwie 2013, 19:50

U mnie wyglądało to tak (stanowisko: elektronik-automatyk)
Prócz naprawiania samych maszyn (cnc i konwencjonalne) naprawiało się całą elektronikę która siedzi w środku (zasilacze, falowniki, softstarty, napędy, itp)
Byłem wzywany do każdej awarii żeby stwierdzić czy usterka jest elektryczna czy mechaniczna. Jeżeli usterka była mechaniczna to przychodził mechanik i następowała tradycyjna kłótnia w stylu: "tu nie ma żadnych luzów, to na pewno wina uszkodzonego napędu albo liniału".
Ogólnie chodziło się do każdej pierdoły
Pęknięty przewód wodno-prądowy w plaźmie? - usterka elektroniczna :)
No i trzeba było mniej więcej znać obsługę każdej maszyny bo operator na pierwszej zmianie coś przełączył i ten na drugiej już maszyny włączyć nie potrafił albo nie działało coś tak jak powinno.
Ale ogólnie bardzo ciekawa praca gdzie można się wiele nauczyć.

Teraz zmieniłem firmę (inna branża) i jest nudno :P


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5354
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#6

Post napisał: jasiu... » 01 kwie 2013, 19:53

Naprawy bieżące, przeglądy i uzupełnienia (np. olejów) no i prowadzenie całej dokumentacji, związanej z tym, co na zakładzie się znajduje. Niektóre instalacje i urządzenia muszą mieć okresowe certyfikaty i za to ci ludzie (np. dopuszczenie dźwigu, czy suwnicy, ale często i np. termin ważności gaśnic) są odpowiedzialni.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”