Kurs operatora-programisty cnc opinie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#21

Post napisał: Pneumokok » 03 lut 2013, 22:42

WZÓR pisze:.... (np.) takim;

http://www.cnc.consultor.pl/

nie wiem :D na żadnym kursie CNC nigdy nie byłem ale wydaje mi się, że coś w ten deseń może być na takich kursach jest wykładane, no przynajmniej jesli chodzi o frezowanie. Może w niektórych jest więcej o Sinumeriku? nie ma pojęcia. Nie wiem też czy takie kursy są podzielone na poziomy zaawansowania ;) Najważniejsze, że plik wrzucony ^^

Pozdrawiam


Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#22

Post napisał: WZÓR » 03 lut 2013, 22:50

Pneumokok pisze:
WZÓR pisze:.... (np.) takim;

http://www.cnc.consultor.pl/
nie wiem :D ...
Z mojej strony to nie było pytanie ..... :wink:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


grzesioo90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 04 lut 2013, 08:40
Lokalizacja: Rybnik

#23

Post napisał: grzesioo90 » 04 lut 2013, 09:00

Witam. Podepnę sie pod temat. Jestem z okolic Rybnika i od ponad dwóch lat pracuję na stanowisku operatora przecinarki gazowo- plazmowej Eckert Jantar II. Po tych dwóch latach robota się trochę zmierzła i zastanawiam się nad kursem programowania. Znalazłem w Google firmę z Gliwic http://emt-systems.pl/szkolenie_cad.html
Czy ktoś zna tą firmę? Czy warto wydać pieniądze na kurs ??


schoenrock
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 13 lut 2013, 00:05
Lokalizacja: pomorskie

#24

Post napisał: schoenrock » 13 lut 2013, 01:03

Witam,
jakieś 3 lata temu przeszedłem taki kurs operatora CNC, właśnie z firmą Start CNC, o której jest mowa. Program szkolenia był dość ciekawy, pewne podstawy stamtąd wyniosłem. Potrafią zapoznać z tematem osoby niezorientowane. Ale to chyba nie o to Tobie chodzi.
Wykładać tam powinien (jeśli nic się nie zmieniło) doświadczony facet (prawdopodobnie technolog-kierownik) z jakieś śląskiej firmy, w moim wypadku człowiek był z APX, więc wiedzę na temat CNC na pewno posiadać będzie dużą.
Problem będzie raczej z tym, że na kursie razem z Tobą będą ludzie kompletnie zieloni w temacie, a wykładowca będzie musiał trzymać jedno tempo, dlatego ja Ci odradzam taki kurs. Tak jak wypowiadali się inni, polecam dokształcić się na własną rękę.

Mam tu bardzo ciekawy .doc dla Ciebie:

http://www.sendspace.pl/file/dfabe4e4912d9d2b9455510


magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

#25

Post napisał: magma1974 » 07 mar 2013, 16:30

K-ny pisze:Ja też mam zamiar iść na kurs z tym, że w Rybniku. I chętnie poznałbym opinie ludzi którzy zrobili właśnie tam.

.. chociaż 5 lat pracuję już na CNC

Pozdrawiam
a gdzie w Rybniku takie kursy robia?


magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

#26

Post napisał: magma1974 » 10 mar 2013, 08:20

Witam ponownie znalazlem kurs w Gliwicach w firmie EMT-Systems tylko sie zastanawiam czy jest sens wogole taki kurs robic,czy lepiej poczytac ksiazek,nigdy nie mialem stycznosci z CNC chociaz jestem tokarzem z zawodu ale bez doswiadczenia.do tej pory zaczalem czytac ksiazke Stacha ale nie bardzo moge zalapac o co chodzi.Najbardziej interesuje mnie sterowanie fanuc i siemens ze wzgledu na popularnosc w mojej okolicy.Mam tez symulator sscnc ale wychodza mi tylko proste walki a jak chce wprowadzic luki to sie gubie i nie bardzo mi to idzie.moze jednak warto na taki kurs isc zeby liznac tego srodowiska troche i lepiej wejdzie jak z ksiazki?co myslicie?


mat.gadek
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 10 gru 2012, 13:19
Lokalizacja: Wrocław

#27

Post napisał: mat.gadek » 16 mar 2013, 15:37

Bylem uczestnikiem kursu START CNC we Wrocławiu. Przed kursem nigdy wczesniej nie pracowalem w tej branzy. Ale przed jego rozpoczeciem czytalem sporo i uczylem sie programowania w domu. Przyznam ze bardzo mi to pomoglo. Kurs poczatkujacy dla osob "zielonych w temacie" jest bardzo przydatny i go polecam. Ja po tym kursie znalazlem prace po okolo 3 tygodniach. Wiec uwazam ze taki papierem jest zawsze karta przetargowa na rozmowie o prace.


vipCNC
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 12 lis 2008, 10:48
Lokalizacja: Katowice

wykładowca

#28

Post napisał: vipCNC » 29 mar 2013, 08:22

bob35 pisze:Jak 5 latek ustawiasz to możesz uczyć wykładowcę na tych kursach.
Czemu nie zakładasz, że wykładowca może mieć 10 lat doświadczenia przy produkcji?


magma1974
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 113
Rejestracja: 02 mar 2013, 23:46
Lokalizacja: Plymouth

#29

Post napisał: magma1974 » 13 kwie 2013, 18:18

Ja właśnie skończyłem w Gliwicach w firmie EMT i powiem wam ze rewelka bo praktyka na prawdziwych maszynach a tego z książki się nie nauczysz zerowania kompensacji narzędzi i wiele innych spraw.wykladowca praktyki facet z doświadczeniem i wszystko wyjaśnił na 100%.co prawda sterowanie stare bo OiT i 810 ale dla początkującego super


lukasgld
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2010, 00:25
Lokalizacja: Krosno

#30

Post napisał: lukasgld » 02 paź 2013, 01:13

Ja najpierw zrobiłem kurs potem praca w zawodzie. Kurs robiłem w jednym z zakładów pracy dostałem jakiś papierek, że ukończyłem taki kurs i w Polsce go honorują, ale czy za granicą? Zaświadczenie o ukończeniu kursu jest tylko w języku polskim, dlatego zastanawiam się nad pójściem na jeszcze jeden taki kurs choć w zawodzie pracuje już 5 lat i jakieś doświadczenie i umiejętności już posiadam. Na razie nie planuje wyjeżdżać, ale różnie w życiu bywa zwłaszcza, że w Polsce kokosów nie płacą przynajmniej tam gdzie ja pracuje, ale można się rozwijać i czegoś nauczyć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”