Kurs operatora-programisty cnc opinie

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

K-ny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 13 gru 2012, 19:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#11

Post napisał: K-ny » 08 sty 2013, 20:40

pasierbo pisze:To tak idź na kurs. tam właśnie tego uczą. Dowiesz się nawet co to są osie układu współrzędnych. Może nawet ci powiedza dla czego X Y i Z są wobec siebie tak usytuowane jak są. Mówisz że jesteś jedyną osoba w firmie która potrafi obsługiwać ta maszynę. Chyba od kogoś się tego wszystkiego uczyłeś?

Obsługe pokazał mi gość, który wcześniej na tej maszynie pracował... Dalej to już doświadczenie, próby...

Chciałem poznać Wasze zdanie na temat takich kursów (a konkretnie w Rybniku)


Dzięki za opinie, Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

xiao lii
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 13 wrz 2012, 04:10
Lokalizacja: Kraków

Re: Kurs operatora-programisty cnc opinie

#12

Post napisał: xiao lii » 09 sty 2013, 04:30

Djpawssio pisze:Witam mam na imię Paweł postanowiłem zapisać się na kurs operatora - programisty cnc znalazłem taką firmę jak Start cnc mam pytanie czy do dobry wybór, czy nauczą mnie czegoś ? i czy mam szanse znaleźć pracę po tym kursie ? Proszę o konkretne odpowiedzi.
I nikt nie odpowiedział na pierwszy post w tym temacie :???:
A też chciałbym znać niezależne opinie o tym kursie...


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#13

Post napisał: Majster70 » 09 sty 2013, 07:06

K-ny pisze:Obsługe pokazał mi gość, który wcześniej na tej maszynie pracował... Dalej to już doświadczenie, próby...
Moim zdaniem, kursy przeznaczone są bardziej dla osób którym brak podstawowej praktyki...
Jeżeli za kurs płaci pracodawca to idź, jeśli ty, to popytaj się na forum, kup/ściągnij jakąś książkę, pooglądaj strony producentów maszyn - wyjdzie taniej.

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#14

Post napisał: pasierbo » 10 sty 2013, 10:54

PiRo_man pisze:Dlaczego twierdzisz że musiał się tego od kogoś nauczyć? Najłatwiej jest zdobywać wiedzę od kogoś, kto już to przerobił, sprawdził, i na pewno działa. Jeśli o mnie chodzi to sam poznałem podstawy programowania Fanuca od znajomych z firmy, teoretycznie wiedza którą miałem pozwalała mi na wykonaniu większości rzeczy które obrabialiśmy, jednak chciałem wiedzieć więcej, temat mnie zainteresował, więc zacząłem czytać książki, pdf'y, fora internetowe, i teraz bez problemu sam piszę rozbudowane makrodefinicje, chyba nie ma już rzeczy której nie potrafił bym zrobić na 3/4-osiówce. Także wiedzę nie tylko można zdobywać od kogoś, jest wiele źródeł, teraz tylko kwestia jak pracowity i zaparty jest człowiek, i na ile chce podnieść swoje kwalifikacje.
To nie było stwierdzenie tylko pytanie. Cieszę się że za wszelką cenę chcesz być szlachetnym wzorem dla innych ale moim zdaniem samemu to trzeba przede wszystkim myśleć. Jest wiele rzeczy na które wpadłem sam i mi służą do dzisiaj ale ważne jest dla mnie nie zamykać się tylko na siebie. Często można zobaczyć jak robią inni, dodać coś od siebie i zrobić to lepiej. Jeśli myślisz że wszystko do czego doszedłeś sam jest świętą prawdą to i tak szybko ktoś ci pokarze jak zrobić szybciej i lepiej. Moim zdaniem najlepsza nauka to zobaczyć jak się robi w jednej, drugiej, trzeciej firmie nie lekceważąc wiedzy teoretycznej. Nie zawsze jest oczywiście taka okazja i częsta zmiana stanowiska pracy nie jest dobra, ale choćby głupie praktyki.

Nie znalazłem programu tego kursu o którym wspominacie ale tu jest podobny: http://m6.mech.pk.edu.pl/html/kurs_cnc_prog_adv.htm
Cały dzień pierwszy to jest nic innego jak przeczytać trochę poradnika frezera i i jednej z wielu książek o podstawach cnc.
Dzień drugi to trochę praktycznej wiedzy ale niezbyt skomplikowanej jakby się wydawało. Ostatni podpunkt to tez z książki albo z internetu można spokojnie ogarnąć
Dzień trzeci podpunkt pierwszy. Cykle gwintowania i wiercenia to znowu czyste podstawy. Kieszenie kołowe i kwadratowe to już analogia a nie każda maszyna posiada takie cykle

Podsumowując: idzie nauczyć sie tego z książek a na zdobycie praktycznych umiejętności to i tak jest za mało. Nikt po samym takim kursie nie stanie przy maszynie i nie zrobi detalu od włączenia maszyny do wyłączenia. Kolego z 5-letnim doświadczeniem: Ten kurs może ci sie przydać jak nie masz czasu i ochoty na czytanie książek a 1500pln zalega ci w portfelu. A ty kolego bez doświadczenia idź na ten kurs, poznaj podstawy i miej ten papier. Przyda się. Takie jest moje zdanie.


K-ny
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 20
Rejestracja: 13 gru 2012, 19:07
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

#15

Post napisał: K-ny » 11 sty 2013, 10:39

Czy znacie Panowie jakieś książki, podręczniki do obróbki CNC drewna?

Z góry dzięki za jakieś info

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

silvesters
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 262
Rejestracja: 27 kwie 2008, 21:27
Lokalizacja: Z warsztatu

#16

Post napisał: silvesters » 11 sty 2013, 13:18

Uważam osobiście że kursy CNC są dla osób które potrzebują podstaw. Nie można przecież dopasować poziomu do grupy w której jest operator z pięcioletnim stażem i ktoś kto wcześniej maszyny na oczy nie widział. Chyba, że załatwi się gdzieś szkolenie zaawansowane. Takie jest moje zdanie. :wink:


szakaaal87
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 26 lis 2012, 23:22
Lokalizacja: Zion

#17

Post napisał: szakaaal87 » 30 sty 2013, 19:23

Witam,

jaką szkołę bądź kurs pt"obsługa i programowanie CNC" polecicie w Warszawie?
Jak ktoś odbył taki kurs to opinia mile widziana!

pzdr
ja tylko grzecznie pytam
nie wiesz = nie pisz


sylkarp
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2013, 14:15
Lokalizacja: Opole

#18

Post napisał: sylkarp » 03 lut 2013, 16:09

bob35 pisze:Jak 5 latek ustawiasz to możesz uczyć wykładowcę na tych kursach.
+1

:-):-):-)
Sylwek


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 920
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#19

Post napisał: Pneumokok » 03 lut 2013, 18:46

Witam :)
Ja mam coś takiego jak 'Kurs CNC podstawy'. Zapodaje w załączniku.
Można sobie obaczyć co na takim kursie jest i mniej więcej się to będzie pokrywać z innymi kursami. Oczywiście mniej lub więcej.

Pozdrawiam
Załączniki
Kurs CNC - podstawy.pdf
(4.77 MiB) Pobrany 4241 razy
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#20

Post napisał: WZÓR » 03 lut 2013, 18:55

Pneumokok pisze: ... Ja mam coś takiego jak 'Kurs CNC podstawy'. Zapodaje w załączniku.
Można sobie obaczyć co na takim kursie jest i mniej więcej się to będzie pokrywać z innymi kursami. Oczywiście mniej lub więcej. ...
.... (np.) takim;

:arrow: http://www.cnc.consultor.pl/

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”