BHP - okulary do pracy przy komputerze

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#21

Post napisał: kamar » 25 maja 2016, 17:55

rdarek pisze: Aleśmy rozwinęli temat okularów :mrgreen:
Normalne na forum :)
A w temacie - Nie korzystałem nigdy z usług biura rachunkowego (choć kilkanaście lat szefowałem takiemu) z prozaicznego powodu. Odpowiedzialna księgowa nie wsadzi w koszty dokumentu co do którego ma przepisowe wątpliwości. A ja wsadzę bo wierzę , że dam radę go wybronić przy kontroli. I b.często mam rację a jak nie, no to wyrzucą i tyle. Rozmawiamy o okularach a nie milionowej inwestycji.
Przykład ? Proszę :
Zakup kamery do firmy i długie dyskusje ze skarbówką, że niezbędna w mojej działalności ( nie tylko do filmików na forum :) ) . Stanęło na moim .



Tagi:


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#22

Post napisał: rdarek » 25 maja 2016, 18:35

kamar pisze: Normalne na forum :)
A w temacie - Nie korzystałem nigdy z usług biura rachunkowego
Niestety gdy doba zaczęła się robić za krótka a dzieci próbowały do mnie mówić wujku, nie było szans aby zająć się wszystkim (między innymi księgowością) i przekopywać się przez przepisy
kamar pisze: Zakup kamery do firmy wsadzony w koszty. i długie dyskusje ze skarbówką, że niezbędna w mojej działalności ( nie tylko do filmików na forum :) ) . Stanęło na moim .
Jak pisał mc2kwacz "Oczywiście że odpis przede wszystkim musi mieć uzasadnienie"
I ty w tym przypadku uzasadniłeś potrzebę takiego zakupu :mrgreen:

Miałem kiedyś bardzo kuriozalną sprzeczkę z Panią kontrolującą moje roczne zeznanie podatkowe: był okres kiedy można było zwiększyć kwotę odpisu remontując / wymieniając elementy domowej instalacji gazowej.
Akurat tak się złożyło, że zmieniałem miejsce instalacji kuchenki gazowej i kupiłem w tym celu "Elastyczne przyłącze gazowe z zaworem" i oczywiście słowo elastyczne dyskwalifikowało mój zakup do skorzystania z tej ulgi :)
Kilkukrotnie czytaliśmy tę samą wykładnię, po czym Pani jak twierdziła (nie sprawdzałem) udała się do naczelnika, który to wyjątkowo (czyt. łaskawie) zgodził się na uznanie takiego kosztu.
A już myślałem że będę się drapać po zadku bo powili zaczynało swędzieć :mrgreen:
Przykładów takich jest mnóstwo. Miałem również zajęcie z konta za co :twisted: za bałagan w samej skarbówce "dwa pokoje" w tym samym budynku nie potrafiły sobie wyjaśnić sprawy :mrgreen:

Czyli zgodnie z wypowiedzią kol. mc2kwacz po raz kolejny potwierdzam, że trzeba dla własnego dobra wiedzieć co w przepisach piszczy i o co idzie gra :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#23

Post napisał: kamar » 25 maja 2016, 19:03

rdarek pisze: był okres kiedy można było zwiększyć kwotę odpisu remontując /
To dopiero był temat-rzeka :)
Jak mi zbrakło ulgi na budowę to też zacząłem od razu ulgę remontową. I zakupiłem na nią wszystkie drzwi wewnętrzne. No i zaczęło się :) Wymiana drzwi w nowym domu ? gdzie są stare ? , dlaczego wymienione. W końcu złapałem nerwa i odpisałem, że pagietowskie mi się przestały podobać a stać mnie na lepsze :) I się skończyło :)


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#24

Post napisał: mc2kwacz » 25 maja 2016, 21:48

O ile już dojdzie do kontroli (i tu lepiej mieć firmę w dużym ośrodku niż na prowincji, bo na prowincji skarbówka się potrafi z nudów przypieprzyć do każdego, nawet ze śmiesznymi przychodami) i podczas tej kontroli coś zostanie zakwestionowane, to też nie jest jeszcze powód do paniki. Zwrot odpisu czy tam VAT-u z odsetkami za jakieś pierdoły w stylu aparat czy kamera, to nie jest przecież katastrofa.
Prawdziwe problemy pojawiają się przy wadach prawnych związanych z terminami zobowiązań materialnych. Ponieważ takie terminy z mocy prawa są nieprzywracalne. Wówczas efektem jest zazwyczaj obciążenie podatkowe według najbardziej niekorzystnego scenariusza dla podatnika i nie ma żadnej absolutnie instancji do której można by się od tego odwołać.

Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#25

Post napisał: zista » 25 maja 2016, 21:58

kamar pisze:To dopiero był temat-rzeka
temat reka:"PiS - Dynastia" jest też tutaj:
https://www.cnc.info.pl/topics79/no-to- ... 4,2100.htm

Swoją drogą ciekawe, że technicy potrafią tak pierd...ić bez końca jak blondynki na targu pietruszki i buraków po mszy świętej w Kozienicach i 3mieście w Kurduplolandzie!
:mrgreen:
:mrgreen:
:mrgreen:
:mrgreen:


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#26

Post napisał: rdarek » 25 maja 2016, 22:22

zista pisze: https://www.cnc.info.pl/topics79/no-to- ... 4,2100.htm

Swoją drogą ciekawe, że technicy potrafią tak pierd...ić bez końca jak blondynki na targu pietruszki i buraków po mszy świętej w Kozienicach i 3mieście w Kurduplolandzie!
Oj kolego zista jak zwykle masz niepełne dane :mrgreen: znajdź moją wypowiedź w temacie który wskazałeś a stawiam flaszkę. Ponadto po czym poznałeś, że jestem technikiem :mrgreen:


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#27

Post napisał: kamar » 25 maja 2016, 22:23

Machanie nabiałem rzuca się na mózg ?


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#28

Post napisał: mc2kwacz » 25 maja 2016, 22:23

cysta pisze:Swoją drogą ciekawe, że technicy potrafią tak pierd...ić bez końca
I kto to mówi.
Obserwując Twój awatar, którego sensu pewnie trudno by się doszukiwać, przypomina mi się taki dowcip rysunkowy z pisma "Szpilki", popularnego za komuny pisma satyrycznego balansującego na granicy tolerancji cenzury.
Na rysunku był baran z eleganckim rozwiniętym porożem zwiniętym w rogalik, obejmujący kopytami polny kamień. Domyślam się że rozgrzany na słońcu.
Pod spodem napis: "baranie, nie pieprz bez sensu".

Awatar użytkownika

zista
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 109
Rejestracja: 12 kwie 2012, 20:56
Lokalizacja: A12

#29

Post napisał: zista » 25 maja 2016, 23:48

kamar pisze:Machanie nabiałem rzuca się na mózg ?
tys prowda....co widać i czuć u niektórych pierdołów ( jak mawiają w krakówku w Kurduplolandzie) ze słowotokiem zaraźliwym na tym forum :mrgreen:



:mrgreen:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”