Formowanie Poliuretanu

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce tworzyw sztucznych ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
FDSA
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 678
Rejestracja: 26 gru 2010, 18:38
Lokalizacja: Południe
Kontakt:

Formowanie Poliuretanu

#1

Post napisał: FDSA » 11 gru 2011, 10:27

Witam

Mam do wykonania kilka elementów z poliuretanu dość nietypowych natomiast bardzo prostych z punktu widzenia form odlewniczych. Oglądałem kilka elementów z poliuretanu - jakieś elementy zawieszenia samochodowego - i wyraźnie widać ze elementy te są formowane w sposób nie ciśnieniowy tylko przez wolne wlanie do formy. Przeszperałem trochę siec ale niewiele znalazłem. Czy ktoś mógłby mnie pokierować gdzie szukać informacji albo podzielić się informacjami na temat sposobu formowania takowego materiału? Interesuje mnie uzyskanie końcowej twardości rzędu 90 ShA. W ogóle czy takowy poliuretan w stanei pierwotnym to żywica która sobie tężeje po wymieszaniu czy gotowa substancja chętna do formowania termicznego czy jak to wygląda?

Pozdrawiam
FDSA



Tagi:


qrba
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 197
Rejestracja: 09 lut 2010, 15:11
Lokalizacja: krakow

#2

Post napisał: qrba » 12 gru 2011, 10:06

sa poliuretany odlewnicze - mieszasz 2 składniki - potem próżnia - i odlewasz grawitacyjnie lub pod prożnią- 12 - 24h i gotowe
możesz w zależności od skladników uzyskać od 30 do 95 shA
trocze zabawy ale na krotkie serie da się
niki koszt przygotowania - formy z silikonu lub laminatu,
na większe serie wtrysk - inna bajka


acetylenek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 577
Rejestracja: 12 mar 2006, 21:46
Lokalizacja: Kraków/Olkusz

#3

Post napisał: acetylenek » 16 gru 2011, 02:50

Te czasy to nie koniecznie muszą tak wyglądać. Zdarzało mi się rozformowywać detal co 10 minut. Zależy wszystko od detalu wielkości i dokładności. Można odlać bez pompy próżniowej PU dwuskładnikowy (konsystencja mleka - bardzo lejny) np. o czasie życia 1-2 minut a czasie rozformowania 20-30 minut. Formy silikonowe wystarczają na ok 20 szt. - zależy od intensywności użytkowania i wielkości detalu i preparatu rozdzielającego.

Jak ścianki detalu są cienkie 1-2mm to się już próżnia przydaje żeby pewnie dolać tylko trzeba zwrócić uwagę na to żeby żywica się do próżni nadawała (dedykowana). Uprzedzając pytania dlaczego bo niektóre nie przeznaczone do próżni w niskim ciśnieniu zaczynają się gotować (nie odgazowywać po prostu gotować).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka tworzyw sztucznych”