Obrobka odlew aluminium

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
ynakees
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2008, 14:44
Lokalizacja: rzeszow

Obrobka odlew aluminium

#1

Post napisał: ynakees » 19 lut 2008, 14:53

Witam
Mam zaczac prace w dziale Metalurgi w wielkiej firmie w moim miescie

Konkretnie to dowiedzialem sie ze jest to odlew obróbka aluminium.
Czego powinienem sie spodziewac?

jest to skaplikowana praca?
bardzo ciezka?
Wymagajaca zrecznosci?
Poprosze o pomoc
W ogloszeniu bylo napisane ze to praca fizyczna:)



Tagi:


mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

#2

Post napisał: mariohs » 19 lut 2008, 20:18

To pewnie kolega trafił do zelmera lub WSK rzeszów. Aluminum jest wdzięcznym stopem do obrobki pod warunkiem ze odlewnia czegos nie zawali podczas obróbki stopu, bo jeśli oni coś zmaszczą będziesz miał porki a nie daj boże jakieś tlenki w środku to często możesz wymieniać narzędzia.

[ Dodano: 2008-02-19, 20:21 ]
A jeśli kolega chce wiedzieć więej to proszę umieścić więcej konkretow co to za odlewy jakie gabaryty itp. No i czy kolega jako metalurg bedzie tam robił czy jako operator cnc. Bo po poście to sam nie wiem.
mariohs


Autor tematu
ynakees
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2008, 14:44
Lokalizacja: rzeszow

#3

Post napisał: ynakees » 20 lut 2008, 13:41

Konkretnie WSK.

Wiecej szczegołow jak narazie nie moge podac bo sam nie wiem ...czekam na tel. w sprawie spotkania.
Wiem tyle ze to praca na odlewni przy obrobce aluminium...nawet cos tam mowil ,ze odrazu pakowac trzeba w kartony.
Zdziwilo mnie to ,ze to nie firma wsk poszukuje pracownikow tylko inny pracodawca.
Mia sie umowic z chetnymi pokazac nam i mamy zadecydowac czy chcemy pracowac. Dlatego zastanawiam sie co jest nie tak w tej pracy jesli ten "Pan ' przypuszcza ze moze sie komus nie spodobac.

pozdrawiam kolege


mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

#4

Post napisał: mariohs » 20 lut 2008, 18:56

Podejrzewam że bedziesz robił na TZW końcówce czyli albo czyszczenie odlewów lub pakowanie juz gotowych odlewów do pudełek. Z samą metalurgią aluminium sądze że raczej nic nie bedziesz miał do czynienia. A co do firmy która was bedzie zatrudniać to pewnie ADEKO życze powodzenia kokosów to nie dostaniecie bo to złodzieje, może byc tak że nawet powoedzą wam ze na 1/2 etatu albo że jak zadzwonią do domu to macie nie przychodzić do pracy. Ale lepiej się dowiedziec i przeczytac dokładnie co sie podpisuje. Takie molochy zatrudniaja przez takie firmy posredniczące w zatrudnianiu ponieważ jeżeli treba kogoś zwolnić to nie ich problem tylko tamtej firmy. Z szczerego sercażycze koledze żeby wszystko było dobrze. :mrgreen:
mariohs


Autor tematu
ynakees
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 lut 2008, 14:44
Lokalizacja: rzeszow

#5

Post napisał: ynakees » 22 lut 2008, 15:53

Byłem dzisiaj na spotkaniu . Koles nas oprowadzil po hali i tam omowil bedzie nalezalo do naszej pracy.
odlewy to jakies czesci do mercedesa
Praca polega na :
1 stanowisko wybijanie takich "badziewi' z srodka odlewow nastepnie mamy to piaskwac . On to tylko omawial bo w tym momencie nikt tego nie robil.

2 stanowisko to wycinanie za pomoca takiego ostrza co wyglada jak brzeszczot.
3 stanowisko i to ponoc kazdy powinien umiec to "zaczyszczanie" sa tam jakies 3 narzedzia
jedno to szlifierka ....takie do zszlifowywania spawow i czegos tam jeszce.

4 to sprawdzanie czy odlewy hlodnic nie przepuszczaja.Sprawdza sie to za pomoca jakiegos urzadzenia co wtlacza powietrze pod woda. Nie widzialem jak to wyglada.

Ten pan daje nam najnizsza krajowa, a dotego premia od ilosci zrobionych. Mowil ze jesli nie bedziemy sie opieprzac to mozemy zarobic 1200-1700.

Znane ci jest cos o czm napisałem.
Masz jakies rady lub mozesz wiecej napisac jak usprawnic prace lub czego sie spodziewac.

Pozdrawiam


mariohs
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 218
Rejestracja: 02 sty 2007, 20:12
Lokalizacja: Małopolska

#6

Post napisał: mariohs » 22 lut 2008, 16:18

To urządzenie do sprawdznia czy chłodnica jest szczelna to tzw proba szczelności wodna jeśli możesz to tam się załap najbardziej czysta robota.
Co do pozostałych to troszkę sie zbrudzisz podczas czyszczenia odlewów i nawdychasz. Prace po jakimś czasie sam siobie usprawnisz, Polak zawsze coś wykombinuje, na początku napewno będą cię bolały ręce troszke ale po tygodniu lub dwóch się zaaklimatyzujesz.
Wiesz warto sprubować nie zaszkodzi, zawsze możesz jakiś odlew sprzedać do merca żeby do pęsji dorobić.
Pozdrawiam życze powidzenia.
mariohs

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”