Śruba rozporowa

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów
Kontakt:

Śruba rozporowa

#1

Post napisał: kubus838 » 04 mar 2015, 14:54

Witam
Mam Pytanie dotyczące śrub rozporowych. W samochodzie mam wtryski wkładane w głoiwce i przykręcane za pomocą właśnie śrub rozporowych - przynajmniej tak mówi producent. Czy warto stosować te śruby czy lepiej wymienić je na normalne? Pytam dlatego, że jeden wtrysk zaczoł podciekać. Oczywiście wyjołem go kupiłem podkładke i chciałem montowąć ale najpierw chciałem sprawdzić czy śruba się wkręci. Ta którą wykręciłem ponoć jest jednorazowa i musi zostać wymieniona. Kupiłem drugą ale ona nie chce się wkręcić. Nawet zwykła śruba też się nie wkręca ponieważ został uszkodzny gwint na wysokości dwóch trzech nitek. Czy warto stosować śruby rozporowe czy lepiej kupić zwykłe o określonej twardości? Bo jak znowu bedę musiał wykręcić wtrysk to znowu się może gwint uszkodzić. Nie wiem jaka technologia jest produkowana śruba rozporowa i jakiej są wytrzymałości, ale od czegoś ten gwint się uszkodził. Co jest bardziej wytrzymałe czy śruba rozporowa czy normalna śruba i jaka jest między nimi różnica?

Przepraszam może nie w tym dziale napisałem ale obróbak metalu wydaje mi się najbardziej sensowy.

robert



Tagi:

Wróć do „Obróbka metali”