Wykrojnik do ceownika

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#11

Post napisał: WZÓR » 25 sty 2015, 23:36

raulezon pisze:Blacha stalowa grubości 0,5 mm, później ceownik składany w ramkę, będą to większe ilości więc rzeźbienie szlifierką kątową nie jest dobrą opcją.
Więc w czym problem wycinać przed wygięciem?

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Tagi:


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#12

Post napisał: InzSpawalnik » 25 sty 2015, 23:55

Jak wieksze ilosci i chcesz robic ramke z tego ceownika to proces powinien wygladac tak:
1. Na rolce zamawiasz tasme stalowa o szerokosci dajmy na to 150mm ( takiej jak rozwiniecie tej ceuwki ) i o grubosci oczywiscie 0,5mm.
2. Tasma przesuwana jest na rolki gdzie z dwoch stron wycinane sa nozycami hydralicznymi trojkaty.
3. Rolki formujace zagiecie w ceowniku ( stopniowo oczywiscie ).
4. Nozyce hydraliczne ucinajace na dlugosc fragment tego ceownika .
5. Zaginanie w 4 miejscach ceownika w ramke.
6. Zczepianie-spawanie-czyszczenie-malowanie


christ333
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2015, 21:25
Lokalizacja: Kraków

#13

Post napisał: christ333 » 26 sty 2015, 18:56

Jeśli masz to robić z gotowego ceownika i zawsze jest to grubość 0,5 mm, a zatem promienie będą dość małe i zawsze w miarę jednakowe, to możesz to robić tak jak napisałeś za pierwszym razem. W okolicy promienia naroża pozostawałby mały fragment materiału niewycięty, do potraktowania w inny sposób. Druga strona identycznie, po obróceniu ceownika.
Natomiast formowanie ceownika z taśmy z wycięciami w późniejszych bokach ceownika to chyba raczej teoria.
Zaproponuj takie rozwiązanie dostawcy ceownika. Ciekawe co powie.
Pozdrawiam.
Walcownik


Autor tematu
raulezon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2015, 10:52
Lokalizacja: Gdańsk

#14

Post napisał: raulezon » 29 sty 2015, 00:00

Dzięki za odpowiedzi. Ktoś z was wykonuje może wykrojniki na prase mimośrodową i ma ochotę wycenić taki wykrojnik? Mam na myśli opisywany wcześniej wykrojnik który wycina jedną ściankę na raz a po obróceniu drugą.


christ333
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 25 sty 2015, 21:25
Lokalizacja: Kraków

#15

Post napisał: christ333 » 29 sty 2015, 23:07

raulezon:

Mam tutaj taki zaprzyjaźniony warsztat, który potrafi ciąć stal narzędziową bez zmiany jej struktury i krawędzie nie wymagają obróbki, ale nie wiem co oni na to powiedzą i czy znajdzie się materiał żeby to zrobić. No i musi być projekt żeby to wykonać.
Jeśli masz kawałek tego ceownika to zrób sobie takie próbne zginanie po wycięciu i zobacz jak to będzie wychodziło tak żeby satysfakcjonowało. Podpowiem tylko, że musisz pozostawić pewien luz na wierzchołku wycięcia, tak aby można było zgiąć ceownik do kąta prostego i żeby to się nie deformowało na krawędzi zginania a krawędzie pod kątem 45 stopni domknęły się.
Trochę nad tym popracuj.

[ Dodano: 2015-01-29, 23:16 ]
raulezon:

Mam tutaj taki zaprzyjaźniony warsztat, który potrafi ciąć stal narzędziową bez zmiany jej struktury i krawędzie nie wymagają obróbki, ale nie wiem co oni na to powiedzą i czy znajdzie się materiał żeby to zrobić. No i musi być projekt żeby to wykonać.
Jeśli masz kawałek tego ceownika to zrób sobie takie próbne zginanie po wycięciu i zobacz jak to będzie wychodziło tak żeby satysfakcjonowało. Podpowiem tylko, że musisz pozostawić pewien luz na wierzchołku wycięcia, tak aby można było zgiąć ceownik do kąta prostego i żeby to się nie deformowało na krawędzi zginania a krawędzie pod kątem 45 stopni domknęły się.
Walcownik


Autor tematu
raulezon
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2015, 10:52
Lokalizacja: Gdańsk

#16

Post napisał: raulezon » 02 lut 2015, 20:15

Tak wcześniej myślałem że najprościej będzie znaleźć odpowiedni wykrojnik który wykrawa kształt kwadratu bądź prostokąta i przeciąć go wodą pod kątem 45 stopni do boku kwadratu/prostokąta, wtedy otrzymałbym wykrojnik który spełnia moje wymagania. Wycinany trójkącik ma wymiary wysokość 25 mm i długość ramienia 35,35 mm także potrzebuje wykrojnika dośc maych gabarytów. Aktualnie nie mam możliwości wykonania ceownika od podstaw tak aby w rozwijanej blasze wycinać trójkąty i zaginać ją w ceownik, chodź to dobre rozwiązanie na przyszłość.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”