Obrobka wstepna detalu po cięciu palnikiem
-
wojtek5477
- Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)

- Posty w temacie: 1
- Posty: 59
- Rejestracja: 10 kwie 2014, 17:44
- Lokalizacja: Mielec
-
IMPULS3
- Lider FORUM (min. 2000)

- Posty w temacie: 2
- Posty: 7860
- Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
- Lokalizacja: LUBELSKIE
Jakie obroty i srednica freza? Przypuszczam że z tym przesadziłeś, gdyby materiał był utwardzony to frez padł by na samym początku, raczej rzadko sie zdarza aby materiał hartował sie tylko trochę , zazwyczaj albo mocno albo prawie wcale. Czasem większej szkody narobi zgorzelina po paleniu /blasterpl pisze:Frez Hss szybko się poddał![]()
-
WZÓR
- Moderator
-
Lider FORUM (min. 2000)
- Posty w temacie: 1
- Posty: 8303
- Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
- Lokalizacja: Oława
Re: Obrobka wstepna detalu po cięciu palnikiem
Głowica frezarska , zużyte (ale w znośnej kondycji) płytki .... , gdyż nowych szkoda.blasterpl pisze:Wczoraj zacząłem frezować kostki do imaka szybkozmiennego , materiał był cięty palnikiem wiec brzegi nierówne i zapewne podhartowane. Frez Hss szybko się poddał.Jak koledzy sobie radzą z tym problemem
Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki
HAAS - frezarki, tokarki
-
blasterpl
Autor tematu - ELITA FORUM (min. 1000)

- Posty w temacie: 2
- Posty: 1918
- Rejestracja: 13 sty 2012, 18:49
- Lokalizacja: jelenia gora
Myślę ze to był problem , z wierzchu udało się ze zgorzeliny wyczyścić ale we wgłębieniach już nie bardzoIMPULS3 pisze: Czasem większej szkody narobi zgorzelina po paleniu /
Ooo to chyba dobre rozwiązanie.WZÓR pisze: Głowica frezarska , zużyte (ale w znośnej kondycji) płytki .... , gdyż nowych szkoda.
Mariusz.
-
IMPULS3
- Lider FORUM (min. 2000)

- Posty w temacie: 2
- Posty: 7860
- Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
- Lokalizacja: LUBELSKIE
Ogólnie do brudnych robót używa się gorszych narzędzi. Po za tym masz frezarkę z poziomym wrzecionem to powinieneś mocować na stole a nie w imadle, tak byłoby bezpieczniej, a w imadle zawsze moze Ci sie zruszyć i głowica zrobi bummmm.
No i dużo sztywniej bezpośrednio na stole i z poziomego wrzeciona.





