wpływ pierwiastków na stal

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
maxishine92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: Gliwice

wpływ pierwiastków na stal

#1

Post napisał: maxishine92 » 30 sty 2014, 01:32

Witam,
Potrzebuję danych do programu statistica neural network a mianowicie ma to być około 300 - 500 danych np. kilka (6-8) pierwiastków i jak one wpływają na jakąś własność stali (twardość, hartowność). Przeszukałam już bardzo wiele stron internetowych i norm ale nigdzie nie mogę znaleźć aż tylu danych. Czy ktoś może mi pomóc? Mogą to być dane w excelu ale także tabela na stronie internetowej, cokolwiek.

pozdrawiam


np.
Al Cu Mn Si HRC
1
2
3
.....
300 - 500



Tagi:


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: wpływ pierwiastków na stal

#2

Post napisał: CFA » 30 sty 2014, 07:24

maxishine92 pisze:Witam,
Potrzebuję danych do programu statistica neural network a mianowicie ma to być około 300 - 500 danych np. kilka (6-8) pierwiastków i jak one wpływają na jakąś własność stali (twardość, hartowność). Przeszukałam już bardzo wiele stron internetowych i norm ale nigdzie nie mogę znaleźć aż tylu danych. Czy ktoś może mi pomóc? Mogą to być dane w excelu ale także tabela na stronie internetowej, cokolwiek.
Ale czego Ty szukasz? Nie możesz znaleźć tylu pierwiastków czy nie znajdujesz gotowca? Bo jak wpiszesz w google np "wpływ X na hartowność", to znajdziesz informacje od tabelek po prace doktorskie. Z każdą inną cechą będzie podobnie.


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: wpływ pierwiastków na stal

#3

Post napisał: peritus » 30 sty 2014, 09:11

maxishine92 pisze:kilka (6-8) pierwiastków i jak one wpływają na jakąś własność stali (twardość, hartowność)... Czy ktoś może mi pomóc? ... cokolwiek
Poszukujesz konkretnej wiedzy, a tej nie znajdziesz w zestawieniu tabelarycznym.
To możesz znaleźć w podręcznikach, wykładach etc, np:

Podstawy Nauki O Materiałach I Metaloznawstwo-Leszek A.Dobrzański
Projektowanie składów chemicznych stali_Pacyna Jerzy
Metaloznawstwo - poradniki
itp


Autor tematu
maxishine92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: maxishine92 » 30 sty 2014, 12:07

oczywiście nie chodzi mi o gotowca jednak nie mogę znaleźć aż tylu danych, max do 40 a to trochę za mało. Książkę prof. Dobrzańskiego już dobrze znam i tam też aż tylu danych nie mogę znaleźć pozostałe dwie sprawdzę, dzieki



Autor tematu
maxishine92
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 9
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: Gliwice

#6

Post napisał: maxishine92 » 30 sty 2014, 12:42

oo dziekuje bardzo, na pewno przyda się do opisu. A jeśli chodzi o dane to mam namyśli coś takiego jak na tej stronie
http://atmia.put.poznan.pl/Woluminy/Fil ... 28_3_8.pdf
tabela składu chemicznego i własności, tyle, że potrzebuję więcej danych zamiast 24 nawet 300, a chociaż 100.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”