Pręt ze stali c55, problem z zakupem.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
robertkozlowski
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 28 wrz 2021, 13:35

Pręt ze stali c55, problem z zakupem.

#1

Post napisał: robertkozlowski » 28 wrz 2021, 13:42

Dzień dobry
Mam pytanie do osób, które na co dzień zajmują się obróbką metali. U znajomego tokarza zleciłem wykonanie wałka zdawczego w skrzyni biegów quada. Tokarz podejmie się wytoczenia, ale chce to zrobić ze stali c55, aby ją później zahartować. Zlecił mi poszukanie pręta z takiej stali. Jestem z okolic Koszalina i żadna hurtownia nie posiada tego gatunku. Możecie podać namiary gdzie mógłbym zakupić taki wałek minimum fi40 i długość 200. Może ktoś z użytkowników forum sprzedałby taki wałek.




CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pręt ze stali c55, problem z zakupem.

#2

Post napisał: CFA » 28 wrz 2021, 19:42

robertkozlowski pisze:
28 wrz 2021, 13:42
Dzień dobry
Mam pytanie do osób, które na co dzień zajmują się obróbką metali. U znajomego tokarza zleciłem wykonanie wałka zdawczego w skrzyni biegów quada. Tokarz podejmie się wytoczenia, ale chce to zrobić ze stali c55, aby ją później zahartować. Zlecił mi poszukanie pręta z takiej stali. Jestem z okolic Koszalina i żadna hurtownia nie posiada tego gatunku. Możecie podać namiary gdzie mógłbym zakupić taki wałek minimum fi40 i długość 200. Może ktoś z użytkowników forum sprzedałby taki wałek.
To kto w końcu zleca ten wałek? Ty zlecasz a tokarz decyduje z czego robić?
A stali nie ma, bo posługujesz się niemieckim oznaczeniem (u nas to stal 55)? Czy nie ma, bo jest to gatunek
rzadziej używany i nie leży wszędzie? Jak to wałek do skrzyni, to zamiana na cokolwiek stopowego do ulepszania będzie lepszym rozwiązaniem, bo jakikolwiek gatunek bardziej stopowy (40HM, 34HNM) i dostępny lepiej zniesie hartowanie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”