przecinarka tasmowa koła wymiary

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
ernest13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: lesko

przecinarka tasmowa koła wymiary

#1

Post napisał: ernest13 » 24 sty 2012, 22:10

witam mam zamiar zbudować przecinarke długosc tasmy1640mm.ling podaje.http://allegro.pl/przecinarka-pila-tasm ... 55716.html potrzebne mi sam wymiary kół pęndnych i zczego one sam zrobione czy maja rand rowki i czy tasma chodzi po jakims tam pasku czy po metalu i czego takie koła można dopasować najtaniej .prosze nie odpowiadać czy sie opłaca itp....dzieki pozdrawiam



Tagi:


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

Re: przecinarka tasmowa koła wymiary

#2

Post napisał: DanAmigo » 24 sty 2012, 22:49

ernest13 pisze:witam mam zamiar zbudować przecinarke . prosze nie odpowiadać czy sie opłaca itp....dzieki pozdrawiam
Zapytam tylko po co?
Ogólnie konstrukcja jest do d... . wiem bo mam taki model i ogólnie nadaje się do cięcia amatorskiego listewek drewnianych niestety :evil: ogólnie fajnie wygląda i tyle.
A teraz wracając do tematu: najistotniejszy jest korpus maszyny potem silnik + przekładnia jaką planujesz zastosować a do tego trzeba dobrać koła żeby taśma posuwała się z właściwa szybkością.


Autor tematu
ernest13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: lesko

#3

Post napisał: ernest13 » 25 sty 2012, 10:13

Używał bym to rzadko dlatego niechce kupować żeby mi to leżało ,pytanie czy tym rozmiarem piłki i jak by ta rama była solidna i nie drgała to przetnie 10cm x10cm metal ?..przekładnie mam wiertarke starą 2diegowa 700 wat może zniej zrobie napęd ....jak byś mógł to podaj mi te wymiary kół i z czego zrobione .mój koszt to tylko toczenie reszte powinienem mieć ale to tesz musze przeliczyć ....nowa takiego rodzaju maszyna to pewnie dziadostwo ??


DanAmigo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 142
Rejestracja: 13 lis 2006, 13:32
Lokalizacja: Z Beskidów

#4

Post napisał: DanAmigo » 25 sty 2012, 12:32

Koła są odlewami żeliwnym a co do przecięcia kwadratu pełnego 100mm x 100mm stalowego to nie odważyłbym się nawet próbować bo stelaż tego nie wytrzyma!! i piła się do tego nie nadaje bo za drobne zęby. Pomijam kwestię że takie cięcie trwało by pewnie długo o prostopadłości nie wspomnę ;) . Ogólne wg mnie taka piła jest do niczego mimo że kiedyś taką kupiłem. Jak masz coś ciąć od czasu do czasu to lepiej kupić gotową długość materiału.
3-osie FADAL
Sinumeryk 810 i 840 tokarka
automaty krzywkowe aż do cnc
Kliknięcie pomógł jeszcze nikgo nie zabiło.
Chcesz potanić produkcję ( płacisz za efekty ) niedrogo pomogę!


Autor tematu
ernest13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: lesko

#5

Post napisał: ernest13 » 25 sty 2012, 13:29

właśnie problem w tym że nigdzie niema takich materiału który chce kupić i muszę porościnać właśnie z10 cm bo mam taki materiał, ale stabilniejszą o takich wymiarach i piłkom o większym zembie bo są różne powino pomału przeciąć ??podaj mi wymiar i ta piłka chodzi po kole żeliwnym .narazie dzieki ,,,ale te piły po 200 zł to takie same parametry jak za 1000 zł tyle ze opuszczanie ma pewnie też nie stabilna?......


andrzejk26
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 20 sty 2010, 13:17
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

#6

Post napisał: andrzejk26 » 26 sty 2012, 11:18

Panowie nie dramatyzujcie ja mam Maktek BS 128HDR i ciąłem nią wałem fi 80 i został on poszatkowany jak dobrze pamiętam to 8 razy i miejsce przecięcia jest proste i przecięcie nie trwało wieczność, to wszystko w dużej mierze zależy od taśmy jak taśma jest zchrzaniona to wtedy zaczyna poła ciąć na kiełbasę, ale jak jest dobra to tnie prosto. Wiem, że nie jest to urządzenie do cięcia cały czas takich grubych- dużych przedmiotów, ale jak mam przeciąć raz czy dwa to czemu nie po co szukać kogoś kto to przetnie. Ja też profile czy wałki do tokarki kupuję na złomie gdzie ich cena jest minimalna, a w domu z takiego wałka tnę odpowiednią długość do potrzebnej do wytoczenia rzeczy, a mam malutką LD 550


Autor tematu
ernest13
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 24 sty 2012, 21:19
Lokalizacja: lesko

#7

Post napisał: ernest13 » 27 sty 2012, 17:46

Panowie podajcie mi prosze wymiary tych kół ...dzieki za opowiedzi


lukadyop
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1377
Rejestracja: 30 cze 2008, 21:10
Lokalizacja: szczecin

#8

Post napisał: lukadyop » 28 sty 2012, 06:19

Srednica 187mm , koło ma rant z jednej strony aby przy cięciu nie zesunęło się,

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”