Przewezka tunelowa - jak ustawic "zero" pod katem

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
krzysieq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2011, 20:04
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odra

Przewezka tunelowa - jak ustawic "zero" pod katem

#1

Post napisał: krzysieq » 09 paź 2011, 14:28

Witam,
czy któryś z szanownych kolegów drąży przewezki w formach wtryskowych?
Mam problem z ustawieniem maszyny ponieważ nie wiem jak znaleźć pozycje przewezki pod katem 45 st. Mam pomysł aby użyć w tym celu tzw. tooling ball ale może są inne lepsze sposoby. Chciałem dodać, ze nie do każdej formy jest dokumentacja a w tedy jest jeszcze gorzej ze znalezieniem położenia.
Poza tym jak powinna wyglądać prawidłowa technologia drążenia, czy frezować wstępnie wcześniej?
Pzdr.




kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

#2

Post napisał: kaleena » 10 paź 2011, 07:20

U nas najpierw wierci się wstępnie otwór na frezarce CNC ze stołem uchylno-obrotowym (ustawianie ręczne). Z reguły jest to zestopniowany otwór fi1/fi2/fi3, żeby jak najmniej stożka (tunelu) było do zdrążenia. Współrzędne punktu wyjścia osi obrotu przewężki, po obrocie o zadany kąt, określa się z CAM'u bo prościej i szybciej, ale można też wyliczyć, uwzględniając także naddatek na zeszlifowanie powierzchni płyty formującej. Drążacz ustawia się od wywierconego wcześniej otworu.


Autor tematu
krzysieq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 24 wrz 2011, 20:04
Lokalizacja: Kostrzyn nad Odra

Od jakich powierzchni odmierzac wspolrzedne z CAD

#3

Post napisał: krzysieq » 10 paź 2011, 11:02

Witam,
dziekuje za odpowiedz ale zalezy mi na tym jak konkretnie (od ktorych powierzchni lub w jaki sposob) odmierzac wspolrzedne (z programu CAD) osi przewezki. Jedna os mozna zawsze od scianki (np os "x") ale co z glebokoscia (os "z") i z pozostala osia (np. "y"). Dolanczam zdjecie aby bylo jasniej co mam na mysli.
Z tego co napisales to na drazarce operator moze wyjsc z osi otworu wywierconego pod katem (ustawia pod tym katem i szuka srodka otworu), a na frezarce wierca otwory wstepnie wiec jak oni tam odmierzaja te wspolrzedne?
Pzdr
Obrazek


kaleena
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 442
Rejestracja: 11 mar 2008, 10:22
Lokalizacja: B-ce

Wykonanie przewężki tunelowej

#4

Post napisał: kaleena » 10 paź 2011, 11:33

Witam,
Czy ktoś może próbował zrobić taką przewężkę tunelową (przed hartowaniem płyty) jakimś małym frezem stożkowym, po wcześniejszym wywierceniu otworu wstępnego? Mała średnica to ok. 1-1.2mm, kąt =10st. (\/). Można dostać takie narzędzie, czy tylko na specjalne zamówienie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”