Obudowa hamulca - rowek z otworem - pomoc

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
kam1l
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2011, 21:59
Lokalizacja: PWr

Obudowa hamulca - rowek z otworem - pomoc

#1

Post napisał: kam1l » 21 sty 2011, 22:08

Witam,
mam mały problem z moim projektem, mianowicie zrobiłem już kartę technologiczną i KIOSy do całego mojego narzędzia jednak nie mogę sobie poradzić z tym w jaki sposób, na czym i kiedy wykonać Obrazek
Problematyczne miejsce zaznaczyłem na rysunku.
Czy jest jakaś wiertarka na które mógłbym wykonać otwory w płaszczyźnie y i x ? Bo bardzo bym chciał wykonać ten otwór w jednym zamocowaniu z wierceniem pod M10 i drugiego otworu.
Pozdrawiam.



Tagi:


radeko
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 302
Rejestracja: 20 lut 2009, 20:17
Lokalizacja: -;)

#2

Post napisał: radeko » 26 sty 2011, 16:45

Z tego co widzę to raczej z jednego zamocowania będzie ciężko.
Musisz sobie zapiąć to w podzielnice, najlepiej dorobić przyrząd tak żebyś mógł na chwilę zabazować się na otworze M10 przykręcając jedną śrubą do przyrządu w pionowym położeniu otworów M10.
Później odkręcasz śrubę , przestawiasz podzielnicę o 40 stopni, o ile tam jest 40 i wiercisz otwór.
Albo bazujesz się na otworach 11 ( wtedy potrzebny kołek montażowy 11 tka, trochę nietypowy) i przestawiasz podzielnicę o 20 stopni.
Tak czy inaczej z jednego zamocowania ciężko będzie ...
Masz jeszcze płaską powierzchnię widzę, to możesz tak ustawić podkładając płytki wzorcowe, żeby licowała ze stołem frezarki, potem wylicz sobie kąt o ile obrócić podzielnicę i wiercisz :)

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#3

Post napisał: rafalxfiles » 26 sty 2011, 20:10

teoretycznie na tokarce CNC z napędzanymi narzędziami na 1 raz zabrakło by Ci narzędzi, ale można założyć np maszynę wielozadaniową.. np. albo np jedną operację jako toczenie itp.
A drugą wiercenie tych M10 i frezowanie rowka i wiercenie od góry.
Albo np po toczeniu frezowanie tego rowka od góry i nawiercenie otworów na czole i pod gwint.. a później już na zwykłej wiertarce bez podzielnicy jak wiertacz ma poznaczone to Ci wywierci i już.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”