Jak zrobić taki element ?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Jacor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:29
Lokalizacja: polska

Jak zrobić taki element ?

#1

Post napisał: Jacor » 22 lut 2010, 23:52

Witam,

Chciałbym zrobić element podobny do poniższego. Jest to zatrzask z pedału kolarskiego. Wymiary 4x5cm. Otwory muszą być takie same, jednak chciałbym wprowadzić pewne zmiany.
Na początek potrzebuję 4 sztuki (2 lewe i 2 prawe) ale w przyszłości może więcej. Oczywiście całość musi być b. twarda, więc chyba tylko stal nierdzewna.
Obrazek

Niestety w ogóle się na tym nie znam. Jak do tego podejść ? Jakiej firmy szukać ? Odlewy, cnc, gięcie blachy ?
W czym zrobić projekt ? Znam dobrze Autodesk 3D Studio Max, ale czy tą wiedzę da się wykorzystać ?
Czy może zrobić poglądowy rysunek i projekt też komuś zlecić ?

pozdrawiam
Jacek



Tagi:

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#2

Post napisał: pasierbo » 23 lut 2010, 16:19

To jest blacha pierw wykrawana a potem wytłaczana. Dla 4 sztuk jest to kompletnie nie oplacalne do wykonania bo wiąże sie z wykonaniem drogich tłoczników i stempli


Autor tematu
Jacor
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2010, 23:29
Lokalizacja: polska

#3

Post napisał: Jacor » 23 lut 2010, 21:39

Hej,

Dzięki za odpowiedź. A czy nie można tego zrobić inną techniką ? Nie musi być tanio. Bardzo mi zależy. Jaka może być orientacyjnie cena ?

pozdrawiam
Jacek


mdg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 700
Rejestracja: 16 gru 2008, 09:16
Lokalizacja: Dzierżoniów

#4

Post napisał: mdg » 24 lut 2010, 11:04

Można by to wyfrezować z pełnego materiału (strona 1 -wypukła), potem wyfrezować gniazdo w byle czym, aby zamocować przedmiot obrobioną stroną w gnieździe. Potem odfrezować drugą stronę (wklęsłą), potem do pieca (hartowanie) i prawie gotowe, bo nie wiem jakie mają być tolerancje na otworach (po piecu detal ulegnie niewielkiej deformacji). Trzeba by wtedy poprawić średnice i rozstawienie otworów. Będzie drogo, ale to pojęcie względne. Wspomniałeś coś o Autodesku, jeśli masz bryłę 3D tego przedmiotu, to by ułatwiło sprawę. Ja niestety tylko tyle mogę pomóc, ponieważ nie mam warsztatu ani dostępu do frezarki cnc, ale może któryś z szanownych kolegów będzie miał chęć...
Pozdrawiam

Grzesiek
Samozwańczy programista CNC

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”