Szukam dobrej farby antykorozyjnej do Solarko-piaskarki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
rokare
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 162
Rejestracja: 27 gru 2005, 13:19
Lokalizacja: okolice Radomia

Szukam dobrej farby antykorozyjnej do Solarko-piaskarki

#1

Post napisał: rokare » 14 gru 2009, 00:31

Witam ostatnio kupiłem solarko-piaskarkę do zimowego posypywania dróg, jest ona używana i miała dość intensywne ogniska korozji. Jeszcze przed zima chciałem ją zabezpieczyć antykorozyjnie. jest dokładnie wymyta i po piaskowaniu miejsc gdzie występowały ogniska korozji, oryginalnie ma jakaś dość grubą powłokę antykorozyjną w środku. Nie wiem co to jest ( jest stosunkowo gładka i elastyczne) przypomina zabezpieczenie antykorozyjne podwozi samochodów tylko tyle że jest gładka a w autach jest taka jakby pomarszczona.
Ponieważ niema doświadczenia w malowaniu i zabezpieczaniu antykorozyjnemu mam pytanie
czy powierzchnie piaskowane najpierw pomalować jakąś farbą podkładową czy od razu pokryć ją jakąś masą typu "BITEX" czy "BARANEK"( może są inne o których nie słyszałem) czy nie bawić się w to i pomalować jakąś dobrą farbą antykorozyjna??

Jaką farbę by koledzy polecali bo jest tyle rodzajów że trudno mi się połapać jaka by była dobra. myślałem przez chwilę o farbie typu Hammerite ale mam jakieś przeczucie że jak coś jet do wszystkiego .... to się u mnie nie sprawdzi.
Ostatnio zmieniony 19 gru 2009, 23:03 przez rokare, łącznie zmieniany 1 raz.


hmm

Tagi:

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: M 52 » 14 gru 2009, 23:35

Stalowe części jachtu pływającego "po słonym" pokrywa się farbami ekpoksydowymi.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#3

Post napisał: gmaro » 15 gru 2009, 07:54

Polecam przyglądnąć się farbą z OLIVY
https://oliva.com.pl/
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”