Potrzebuję tulejkę dytansową na wałek szlifierki

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mat23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 20
Rejestracja: 22 sty 2009, 00:57
Lokalizacja: podkarpackie

Potrzebuję tulejkę dytansową na wałek szlifierki

#1

Post napisał: mat23 » 24 lip 2009, 22:43

Witam poszukuje osoby chętnej do wykonania takiej tulejki (tulejek ).Kupiłem chińczyka z niemiecką naklejką scheppach i za Chiny nie mogę dobrać tarcz (kamieni ),szlifierka ma tarcze 150 mm i wałek 12,7 mm a standardowe tarcze 150 to 20 mm.Szerokości tulejek pod standardowe tarcze 150 - może być kilka.Ewentualnie proszę o podpowiedź jak takie tulejki wykonać bez tokarki.

Mam jeszcze pytania :
czy trudno było by wykonać otwór przelotowy w aluminium o gr 10 mm w kształcie by pasował do niego klucz torx t 40
oraz czym zgrubnie szlifować detale z alu i jego stopów tak by się nie przegrzewały za bardzo i metal nie zapychał tarcz z kamienia....



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 1

#2

Post napisał: zdzicho » 25 lip 2009, 13:08

Wałek ma taką średnicę ,bo jest calowy 1/2''. W Polsce stosuje się metryczne.
Tulejka wystarczy jedna np szerokości najcieńszej ściernicy- 0,5 mm .Grubość nie jest istotna -ważniejsze spasowanie pomiędzy wałkiem ,a ściernicą.Dociski boczne i tak utrzymaja sciernicę.
Szlifowanie alu jesst trudne( bo zapycha pory ściernicy) i należy stosować raczej ściernice nasypowe(listkówki),albo szlifowac na szlifierkach taśmowych.
Jak już chcesz na sciernicy ,to na mokro grube ziarno np 32 i ściernica miękka G-H( wg reguły powinna być twarda), będzie sie szybko wysypywać ,ale to co się zaklei to zostanie wyrwane razem z ziarnem.


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1168
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#3

Post napisał: mike217 » 30 lip 2009, 15:29

Bez tokarki raczej nie wykonasz takich tulejek , to pasowanie powinno byc w miare ciasne bo inaczej tarcza może bić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”