Osuszanie wiórów

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#31

Post napisał: tuxcnc » 12 lut 2013, 19:55

zdzicho pisze: KK. artykuł sobie znajdziesz.- niszczenie znaków pieniężnych. Pieniądze,w sensie banknotów i monet nie są własnością ich posiadacza,lecz własnością Państwa. Posiadacz pieniędzy ma jedynie prawo do posiadania wartości materialnej nimi wyrażonej. Zatem niszczenie jest karalne jako niszczenie cudzego mienia.
W tym wątku podałem dowód na to, że pieprzysz głupoty, może łaskawie sobie znajdź i przeczytaj.

.



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 5

#32

Post napisał: zdzicho » 12 lut 2013, 20:13

tuxcnc pisze:Nie karmić trolla !

.
:mrgreen:
Merytoryczna ta, twoja ostatnia wypowiedź, .
Dyskusję w sprawie twojego błędnego postrzegania rzeczywistości, przenoszę na poziom PW.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#33

Post napisał: tuxcnc » 13 lut 2013, 06:00

zdzicho pisze:Pieniądze,w sensie banknotów i monet nie są własnością ich posiadacza,lecz własnością Państwa.
Skąd to wziąłeś ?
Przyśniło Ci się ?
Podaj akt prawny który tak stanowi.
Z Tobą nie ma o czym dyskutować, po prostu nie pieprz głupot na forum.
Ludzie to czytają, a potem krążą takie debilne mity, że za zniszczenie banknotu idzie się siedzieć.
Ktoś poszedł siedzieć ?
To podaj sygnaturę akt.
I nie spamuj mojej skrzynki PW.

.


aros
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 16 mar 2012, 13:09
Lokalizacja: banita

#34

Post napisał: aros » 13 lut 2013, 13:02

tuxcnc pisze:
zdzicho pisze:Pieniądze,w sensie banknotów i monet nie są własnością ich posiadacza,lecz własnością Państwa.
Skąd to wziąłeś ?Przyśniło Ci się ?
Podaj akt prawny który tak stanowi.
:idea: Już podałem akty prawne:
art. 288 § 1 kk,
kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

art 115 KK
§ 9. Rzeczą ruchomą lub przedmiotem jest także polski albo obcy pieniądz lub inny środek płatniczy oraz dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce.

KK Art. 310. § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Skoro niszczenie jest niekaralne( wg ciebie) to może i amatorska emisja pieniądza(monet) jest niekaralna...czyli dozwolona?
Jak mogę bezkarnie niszczyć CUDZĄ WŁASNOŚĆ(zastrzeżoną), to emitować też ją mogę bezkarnie..a co, a jak :mrgreen: :mrgreen:

@tuxcnc, porażająca jest twoja "logika" prawna i twoja "wykładnia" prawa...typowy werbalizm :!: :evil:

@zdzicho ma w 100%rację!


zdzicho
Posty w temacie: 5

#35

Post napisał: zdzicho » 13 lut 2013, 15:30

tuxcnc pisze: Ktoś poszedł siedzieć ?
.
Znałem osobę (już nie żyje} ,który dostał wyrok w zawieszeniu, bo odpalał w knajpie papierosa banknotem.
Sygnatury ci nie podam ,bo szkoda mi czasu ,na szukanie dokumentów ,aby zadowolić takiego ignoranta prawnego jakim jesteś. Przeczytaj( ,albo nie) lekturę ,która ci podałem na PW Po przeczytaniu dyskutuj ,albo bez czytania zamilcz- nie będziesz się ośmieszał.
Dla informacji- prawa nie stanowią gazety ,nawet te najbardziej poczytne. Instytucja umorzenia postępowania prokuratorskiego ,jest słabiutkim ( jeśli nie żadnym) argumentem w innej sprawie niż, ta której dotyczyła.

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#36

Post napisał: Zienek » 13 lut 2013, 16:14

A Borixon może ...


Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#37

Post napisał: tuxcnc » 13 lut 2013, 17:29

zdzicho pisze:
tuxcnc pisze: Ktoś poszedł siedzieć ?
.
Znałem osobę (już nie żyje} ,który dostał wyrok w zawieszeniu, bo odpalał w knajpie papierosa banknotem.
Sygnatury ci nie podam ,bo szkoda mi czasu ,na szukanie dokumentów ,aby zadowolić takiego ignoranta prawnego jakim jesteś. Przeczytaj( ,albo nie) lekturę ,która ci podałem na PW Po przeczytaniu dyskutuj ,albo bez czytania zamilcz- nie będziesz się ośmieszał.
Dla informacji- prawa nie stanowią gazety ,nawet te najbardziej poczytne. Instytucja umorzenia postępowania prokuratorskiego ,jest słabiutkim ( jeśli nie żadnym) argumentem w innej sprawie niż, ta której dotyczyła.
Najpierw jedną bajkę próbowałeś udowadniać drugą bajką, może gdzieś te bajki słyszałeś i uwierzyłeś, ale teraz sięgasz już po jawne kłamstwo.
Nikt nigdy takiego wyroku nie dostał, kłamiesz.
Udowodnić że banknoty są własnością państwa też nie możesz.
Nie dość że kłamiesz, to jeszcze żądasz od otoczenia aby w twoje kłamstwa wierzyło.
Niemożliwe jest żebyś się przyznał że palnąłeś głupotę, honor kłamcy nie pozwala.
Jesteś chory na głowę, tak samo jak ten troll stający w twojej obronie.

.


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 4445
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#38

Post napisał: 251mz » 13 lut 2013, 19:10

A ja się pytam , jakim prawem banknot należy do Państwa ? :)

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#39

Post napisał: tuxcnc » 13 lut 2013, 19:30

251mz pisze:A ja się pytam , jakim prawem banknot należy do Państwa ? :)
No właśnie nie ma takiego prawa i nigdy nie było.
Konsekwencje prawne sytuacji w której banknoty byłyby własnością państwa i byłyby tylko użyczane obywatelom trudno sobie nawet wyobrazić.
Trzeba by chyba jakiś nowy kodeks napisać, żeby było wiadomo jak i do czego wolno banknotów używać, a jakie użycie było by karane i jak karane.
Byłby to chyba największy debilizm prawny.
Takich debilizmów nawet w monarchiach absolutnych i totalitarnych dyktaturach nie wprowadzono, bo i niby po co ?

.


marcpol
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 20 lut 2012, 19:50
Lokalizacja: Białystok

#40

Post napisał: marcpol » 13 lut 2013, 21:58

aros pisze:
tuxcnc pisze:
zdzicho pisze:Pieniądze,w sensie banknotów i monet nie są własnością ich posiadacza,lecz własnością Państwa.
Skąd to wziąłeś ?Przyśniło Ci się ?
Podaj akt prawny który tak stanowi.
:idea: Już podałem akty prawne:
art. 288 § 1 kk,
kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

art 115 KK
§ 9. Rzeczą ruchomą lub przedmiotem jest także polski albo obcy pieniądz lub inny środek płatniczy oraz dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce.

KK Art. 310. § 1. Kto podrabia albo przerabia polski albo obcy pieniądz, inny środek płatniczy albo dokument uprawniający do otrzymania sumy pieniężnej albo zawierający obowiązek wypłaty kapitału, odsetek, udziału w zyskach albo stwierdzenie uczestnictwa w spółce lub z pieniędzy, innego środka płatniczego albo z takiego dokumentu usuwa oznakę umorzenia, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 5 albo karze 25 lat pozbawienia wolności.

Skoro niszczenie jest niekaralne( wg ciebie) to może i amatorska emisja pieniądza(monet) jest niekaralna...czyli dozwolona?
Jak mogę bezkarnie niszczyć CUDZĄ WŁASNOŚĆ(zastrzeżoną), to emitować też ją mogę bezkarnie..a co, a jak :mrgreen: :mrgreen:

@tuxcnc, porażająca jest twoja "logika" prawna i twoja "wykładnia" prawa...typowy werbalizm :!: :evil:

@zdzicho ma w 100%rację!
Kolego, cytujesz fragmenty ustaw (prawdopodobnie skopiowane z jakiegoś forum), których zupełnie nie rozumiesz.

Art 310 dotyczy fałszerstwa, podrabiania, przerabiania znaków pieniężnych. Nie jest to tożsame z ich niszczeniem.

Art 115 właśnie stwierdza, że pieniądz jako banknoty, monety posiadają określoną wartość i mogą zmieniać właściciela.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”