Aluminiowy zacisk

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1679
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#21

Post napisał: CFA » 21 paź 2010, 23:14

Aston11 pisze:Wszystkim dziękuje za wypowiedzi ale już powoli tracę nadzieje,że ktoś rzeczowo i na temat odpowie na moje pytania.
Śledzę ten wątek z lekkim rozbawieniem. Masz jakiś tam pomysł, ale nie wiesz jak zrobić coś, na czym chciałbyś zarobić. Będziesz miał tyle technologii, ilu specjalistów przeczyta ten wątek. Ten kto się dobrze czuje na laserze powie żeby wypalać, inny zrobi szybciej wodą,
kto inny widzi tylko wyciskanie czy frezowanie, a ekstremiści mogliby na drutówce. Na pewno jeszcze ktoś zaproponuje, żeby to odlać, albo stuknąc na prasie. Nikt nie zna Twoich możliwości inwestycyjnych (mozemy tylko podejrzewać, że chciałbyś osiągnąć efekt nic nie inwestując i nie ryzykując), żeby podpowiedzieć Ci jakie rozwiązanie wybrać.

Logistycznie podpowiem Ci tak:
1. załóż jakieś wykonanie w sensie wymagań
2. zrób porządny rysunek wykonawczy na najprostszy z tych zacisków (ale rysunek, a nie jakieś zdjęcia czy szkice)
3. poproś jakiś znajomy zakład, żeby przez niego zrobić zapytanie (chyba, że masz zarejestrowaną działalność), bo dla Antka prywatnie, to wiesz jakie będzie podejście...
Dostaniesz oferty to będziesz wiedział na czym stoisz. Zamówisz po 1 szt to będziesz wiedział jak to wygląda w jakiej technice, o ile umożliwia ona wykonanie 1szt bez zbytnich kosztów.
4.Znajdź jakiś katalog gotowych zacisków: taki zacisk kosztuje tam pewnie przy ilościach, które potrzebujesz po kilka zł/szt - taniej niż jakiekolwiek próby męczenia się.

Powierzchnia po frezowaniu będzie wystarczająco dobra pod anodowanie. Nawet jeśli anodowanie na kolor. Ktoś tu pisał, że beznadziejnie, ale to chyba jak się zajechanymi narzędziami pracuje :-). Zawsze można wypiaskować szkłem i będzie jak z fabryki.



Tagi:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#22

Post napisał: triera » 22 paź 2010, 13:25

Taka prawda - przy tych ilościach pewnie najtaniej będzie kupić gotowe.


Autor tematu
Aston11
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 9
Posty: 11
Rejestracja: 16 paź 2010, 20:37
Lokalizacja: Jelenia Gora

#23

Post napisał: Aston11 » 23 paź 2010, 12:58

Taniej wcale nie będzie i chcąc na tych zaciskach robić produkt nie mogę ich kupować z konkurencyjnej firmy.Mam zamiar zrobić kilka rożnego rodzaju prototypów zacisków i mam pytanie.

1.Ten sylikon z Allegro będzie dobry :?:
http://allegro.pl/najlepszy-silikon-do- ... 50704.html

2.Jaki materiał użyć aby był wystarczająco plastyczny na zaciski ale i również gładki po zastygnięciu :?:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”