poprawka gwintu m10

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#11

Post napisał: adam Fx » 13 mar 2011, 11:09

a mi sie wydawało że nawet u mnie w zakładzie w tokarkach 2 osiowych jest opcja hamulca np. w celu zablokowani przy odkręcaniu szczęk lub całego uchwytu na razie mam nocki wiec tego nie sprawdzę


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 5372
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#12

Post napisał: jasiu... » 13 mar 2011, 20:58

Rzadko jest, bo to bardzo utrudnia konstrukcję. zauważ, że masz czasem duże obroty dużej masy. Wtedy jest bardzo duża bezwładność. Musiałbyś hamować silnikiem głównym, a precyzyjne hamowanie nie jest właściwie potrzebne, a kosztuje. Oczywiście zupełnie inaczej jest, jeśli masz narzędzia napędzane, kiedy musisz precyzyjnie zatrzymać maszynę, ale podczas konwencjonalnego toczenia nie ma najczęściej takiej potrzeby.

Za to (choćby do gwintowania) montuje się zawsze układ odczytujący położenie wrzeciona. Kiedyś (choćby w starych TZC) był to po prostu czujnik położenia zerowego, który startował posuw w czasie gwintowania, a teraz są to czujniki kąta. I jeśli jest czujnik kąta, to regułą jest dodanie osi "C" na ekranie. Wtedy moja metoda działa.


czarek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 73
Rejestracja: 27 wrz 2006, 17:57
Lokalizacja: warszawa

Poprawianie gwintu na cnc

#13

Post napisał: czarek » 14 mar 2011, 17:08

Witam, czyli jak nie wyświetla się oś C to znaczy że nie ma maszyna położenia 0. a może to kwestia ustawień gdzieś w parametrach maszyny? może tak być czy raczej powinna się wyświetlać oś C.

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7991
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Poprawianie gwintu na cnc

#14

Post napisał: WZÓR » 14 mar 2011, 21:36

czarek pisze:Witam, czyli jak nie wyświetla się oś C to znaczy że nie ma maszyna położenia 0. ...
Witam.
Jak nie wyświetla się oś C to znaczy , że maszyna jej nie posiada , albo jest nieaktywna.
Czarek - masz orientację wrzeciona?
M19 P0 , M19 P30 , M19 P180 - ustawiasz wrzeciono pod jakim chcesz kątem - w/g mnie wychodzi na to samo.

G32 IP_ F_ Q_ ;
IP_: Punkt końcowy
F_: Skok w kierunku wzdłużnym
Q_ : Kąt startu obróbki gwintu
... podaję - może się przyda.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


jan28-79
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:43
Lokalizacja: wrocław

Re: poprawka gwintu m10

#15

Post napisał: jan28-79 » 03 maja 2013, 22:38

ArturMAZAK pisze:Witam,
Ostatnio wróciło do poprawy ok. 20 szt. gwintowanych elementów, czy są może jakies sposoby aby ten gwint poprawić (tokarka mazatrol t-2), wiem że w nowszych tokarkach jest taka opcja do poprawy gwintu, chodzi o to aby trafić w gwint (jak na filmiku )

Ja robie takie poprawy i zawsze mi wchodzi gwint, trzeba tylko pozaznaczac na kazdej sztuce poczatek gwintu i to samo zrobic po wlozeniu do uchytu tak aby dwa znaki byly w tym samym miejscu. Nastepnie wlaczamy gwintowanie bez chlodziwa tak zeby bylo widac kiedy plytka zacznie zbierac, zatrzymyjemy i ustawiamy po tej stronie gwintu gdzie zaczynalo brac. przesuwamy na strodek gwintu patrzac o ile przestawiamy, dokonac korekcje. Wlaczamy ponownie powinno byc ok. nastepne sztuki zaznaczamy poczatek wejscia gwintu jak w pierwszej sztuce.
Wkladamy do uchwytu do znaku zaznaczonego wczesniej powinno wejsc w gwint bez problemu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”