Jaką maszynę wybrać?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
BLd
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 02 cze 2011, 17:16
Lokalizacja: lublin

Jaką maszynę wybrać?

#1

Post napisał: BLd » 28 sty 2014, 21:32

Witam,
Dostałem bojowe zadanie znalezienia maszyn, która potrafiłaby w firmie wykonać elementy, które dotychczas zlecaliśmy. Chodzi o nieduże formatki z mosiądzu 4 i 8mm, a sporadycznie- o frezowanie w tych 8mm rowków, wgłębień, czy wycinanie otworów.

Cięcie zlecaliśmy podwykonawcom z laserem, frezowanie- do frezowania CNC. Prawdopodobnie lepsza frezarka potrafiłaby też wyciąć nasze formatki, a w drugą stronę (czyli laserem frezować) raczej się nie da. Czytałem trochę o ploterach plazmowych, podobno niektóre mają funkcję drążenia "nie na wylot".

Formatki zwykle mieszczą się w formacie 15x15cm i zawierają kilka otworów, także nic specjalnie wymagającego. Ilość też nie jest dziennie duża (kilka sztuk), chodzi raczej o ciągłą dostępność elementów (na zamawiane czekamy kilka dni).

Pytanie: za jakim sprzętem się rozglądać, z którymi producentami się umawiać, jakie maszyny oglądać? Serwis jest ważny, więc lepiej dopłacić do maszyny europejskiego producenta, niż oszczędności poczynione na chińczyku wywalić w trudno dostępne części. Chyba, że są jakieś chińczyki, które zyskały już renomę.

Budżet- na razie otwarty. Oczywiście, że im taniej tym lepiej, ale szukamy kobajnu.

Za wszelkie uwagi będę wdzięczny.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3099
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 28 sty 2014, 22:22

Chińskie maszyny mają przedstawicieli w pl, importerów i także oferują serwis.
Mam kombajn do sprzedania (produkcja niemiecka) , około 120k euro, 6 osi, bez problemu poradzi sobie z waszą produkcją.
Budżet puki "otwarty" trzeba szaleć.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”