Chcę wykończyć konstrukcję schodów stalowych

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
jasiupet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 30 lis 2009, 12:13
Lokalizacja: Wrocław

Chcę wykończyć konstrukcję schodów stalowych

#1

Post napisał: jasiupet » 30 lis 2009, 12:28

Witam, jeśli ktoś mógłby mi pomóc byłoby super. Mam w domu schody ażurowe na antresolę - konstrukcja stalowa z Rkw i stopnice drewniane. Klimat przypomina łódzkie lofty fabryczne, więc tą stal schodów chcę zrobić tak, żeby wyglądała na szczotkowaną. Najlepiej by pewnie było wrzucić to do wanny z jakimś tlenkiem niklu czy jak to się nazywa - niestety wszystkie galwanizernie we Wrocławiu jakie obdzwoniłem nie dysponują takim rozmiarem wanien (konstrukcja ma 3m długości) Wstępnie zeszlifowałem tę konstrukcję i zacząłem hammereitem - bez komentarza, pomyłka, zdjąłem farbę rozpuszczalnikiem. Pytanie moje brzmi: jak domowym sposobem przygotować taką powierzchnię - bawić się wiertarką z drucianymi nasadkami czy ręcznie papierem ściernym? Na płaskich powierzchniach jeszcze dojdę maszynami, ale w zakamarkach mam rdzę, myślałem o piaskowaniu, ale cała konstrukcja zrobi się jednolicie matowa i od nowa trzeba by ją szlifować..... Może być połysk, może być satynka, byle wyglądało to na stal szczotkowaną. I pytanie nr2 - Czym to polakierować bezbarwnie żeby było zabezpieczone przed rdzą, a jednocześnie nie wyglądało "sztucznie". Będę wdzięczny za każdego tipa. Pozdrawiam.


Architekt wnętrz

Tagi:


planet7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2012, 22:44
Lokalizacja: toruń

#2

Post napisał: planet7 » 22 sty 2012, 00:45

może trzeba spróbować u kolegów malarzy proszkowych , oni mają imitacje starych powłok ,a i gabaryt większe obsłużą . Często przy malarniach też piaskują ale zacznij od malarzy oni dobiorą technologie.

powodzenia

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”