Sterownik na DRV8825 - mocno się grzeje

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Sterownik na DRV8825 - mocno się grzeje

#1

Post napisał: ezbig » 12 lip 2015, 01:32

Kupiłem sobie takie małe sterowniczki (coś podobnego: http://botland.com.pl/sterowniki-silnik ... v8825.html) - używane w drukarkach 3D. Do tego mam silniki 0.5Nm 2A na fazę. Dziś dla testu podłączyłem sterownik z silnikiem. Nie miałem pod ręką kleju termoprzewodzącego do radiatora, więc podłączyłem silnik w układzie szeregowym (1A / fazę). Sprzedawca zapewnia, że sterownik jest zaprojektowany na ciągłe 1.5A bez radiatora. Ustawiłem prąd na 1A i odpaliłem. Zaobserwowałem dziwne zjawisko. Na postoju mój zasilacz laboratoryjny pokazuje pobór 2.7A i napięcie spada do 8V (z 24V). Co ciekawe prąd zasilacza mam ustawiony maksymalnie na 1.2A (coś wariuje zabezpieczenie, albo ten sterownik na nie tak wpływa). Efektem jest oczywiście silne grzanie się sterownika (nawet jak przypiąłem radiator). Daje sygnał step i prąd spada do 0.15A przy szybkich obrotach (wszystko stygnie). Puszczam g-kody i znów jest problem, bo silnik oczywiście nie kręci się non-stop co powoduje grzanie się sterownika na postoju (po dłuższej pracy i silnik był bardzo gorący - 50-60 st.C). Nie miałem styczności wcześniej z tymi sterownikami - prąd jest 1A, a one się tak grzeją, że aż parzą. Co będzie jak ustawie 2A mogę się domyślać. Może ktoś ich używa i może wyrazić swoją opinię jak się mu grzeją, bo może mi się trafiły jakieś buble?



Tagi:

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”