Serwopack Sigma II problem ze złączem

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

Autor tematu
sigiii
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 15 sie 2007, 23:44
Lokalizacja: slask

Serwopack Sigma II problem ze złączem

#1

Post napisał: sigiii » 08 wrz 2013, 10:31

Witam
W mojej frezarce używam serwonapędów Yaskawy. W osi X i Y jest to Sigma I (DR-2) a w Z Sigma II (SGDH) Obecnie wymieniam okablowanie serwopacków oraz złącza. Nowe kable ekranowane, złącza do silników z hartinga a do enkoderów komputerowe D-sub 9 pin. Osie X i Y - wszystko ok a z Z sterownik wywala błędy że brak komunikacji z enkoderem (błąd A.C9)
Sprawdzałem kilkakrotnie poprawność połączeń... po kilkugodzinnej walce i wywaleniu w końcu złącza D-sub zastąpiłem je lutowaniem i o dziwo wszystko wróciło do normy.
Jakie złącze zastosować w takim razie aby wyeliminować zakłócenia i dlaczego D-sub do Sigmy I się nadają a do Sigmy II już nie? No chyba że ja popełniłem jakiś błąd, którego nie widzę...



Tagi:


Autor tematu
sigiii
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 60
Rejestracja: 15 sie 2007, 23:44
Lokalizacja: slask

#2

Post napisał: sigiii » 09 wrz 2013, 15:58

Problem po części rozwiązany... podmiana na inny silnik oraz wykorzystanie we wtyczce 2 pinów z lewej i 2 z prawej strony. Niestety stare serwo podłączone w taki sam sposób generuje wciąż błąd A.84
Drugie serwo mam zamiar wykorzystać do czwartej osi więc w niedalekiej przyszłości i tak będzie mi potrzebne. Czy w zaistniałej sytuacji błąd A.84 wskazuje na uszkodzenie enkodera? Czy jakoś można to zdiagnozować?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”