zwiekszenie mocy silnika poprzez przekladnie?

Dyskusje na temat silników krokowych i sterowników silników krokowych.

upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1547
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#21

Post napisał: upadły_mnich » 22 kwie 2006, 17:55

pozwolę sobie wtrącić coś od siebie
Ad. 1 zgadzam się
Ad. 2 Czy przekładnie planetarne rozwiążą problem ruchu posuwistego? rozwiń temat
Ad. 3 zgadzam się
Ad. 4. Idąc tą drogą dalej: kupuję 20 letnią maszynę CNC, luzy po 0,5 mm, wprowadzam poprawkę w sterowaniu i...po sprawie..dobrze zrozumiałem? To po co kupować czy robić nowe maszyny jak używane są za 1/5 wartości nowych?
Ad. 4 zgadzam się



Tagi:

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#22

Post napisał: triera » 22 kwie 2006, 18:41

ad.2 może nie ruchu posuwistego, ale luzów kątowych w reduktorze
z pewnością, cena może być zaporowa.


serwisant
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 11 kwie 2006, 14:51
Lokalizacja: Wrocław

#23

Post napisał: serwisant » 24 kwie 2006, 20:56

Ad. 4
Trochę maszyn numerycznych w życiu naprawiłem i największy luz zwrotny (absolutnie 1 miejsce) na suporcie tokarki w osi podłużnej miałem 1,7mm ! Tego już nie szło inaczej skasować jak poprzez interwencję mechaniczną. Dlaczego ludzie kupują nowe maszyny-demokracja na to pozwala. Z nowym sterowaniem (albo takim, w którym jest możliwość kompensacji luzu zwrotnego osi) można troche (od pojedynczych setek do dych) nadrobić zużycie mechaniczne. Jeśli bowiem obróbka jest tylko w jedną stronę to mechanika sama wykasowuje luzy. Jeśli mamy w trakcie pracy parę nawrotów to korekta luzu zwrotnego w tym momencie bardzo pomaga.
Ad. 2
Myślałem o połaczeniu silnik-przekładnia planetarna-sruba pociągowa bez użycia pasków (jak ktoś ich nie lubi).
Człowiek zaprojektował, zmontował i zepsuł, no to człowiek naprawi.


nowy
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 18 wrz 2005, 01:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

#24

Post napisał: nowy » 25 kwie 2006, 01:38

CamaroKanitou pisze:Mhm...Tzn. ze jak zastosuje srobe o dosc malym skoku bede miec moment pozwalajacy na obrobke metalu?
I jeszcze jedno pytanie: co zadzicie o zastosowaniu przeniesienia napedu poprzez naped paskowy?
Ja wyznaczyłem siłe na śrubie według prostych obliczeń z książki "Części maszyn" Rutkowski. Myślę że może być. Mam to wklepane w exelu załączam ten plik może komuś sie przyda :)
Załączniki
Siła na śrubie.xls
(66 KiB) Pobrany 2184 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Silniki Krokowe / Sterowniki Silników Krokowych”