Koło zębate - mocowanie

Dyskusje na temat elementów przeniesienia napędu oraz przekładni


Autor tematu
snunit
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 16 sie 2010, 15:34
Lokalizacja: Katowice

Koło zębate - mocowanie

#1

Post napisał: snunit » 02 cze 2011, 18:23

Witam,

Mam koło zębate. Jest ono wykonane z tworzywa sztucznego. Będzie ono umieszczone na pręcie gwintowany fi3(otwór rozwiertałem). Jak zamontować te koło aby obracało się razem z prętem? Składany prototyp jest ciągle rozbierany,.. Myślałem o nakrętkach samohamownych z dociskiem. Niestety nie zdaje to rezultatu... Już testowałem.

Ma ktoś jakiś pomysł? (Nie, nie mam dostępu do tokarki,a klejenie naprawdę odpada). Jest tu jakiś MacGyver lub pomysłowy Dobromir?:D




Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 02 cze 2011, 18:37

zrób mały otwór ok 0,5mm (między zębami ) przez kółko i ośkę , wbij na klej np. złamane wiertło i gotowe
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11625
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 03 cze 2011, 11:20

A pręt musi mieć gwint w miejscu gdzie jest to kółko? Jeśli nie, to można by też ośkę przed nabiciem na klej koła zębatego namoletować drobną (~0,8 lub mniej - dobrać do Φ ośki najgrubszą jaka się da - obwód ośki to 9,42mm ) moletką ale nie skośną czy krzyżową tylko prostą. Będziemy wtedy mieli coś w rodzaju wielowypustu a nie osłabimy samej ośki.
pozdrawiam,
Roman

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 03 cze 2011, 14:01

RomanJ4 pisze:A pręt musi mieć gwint w miejscu gdzie jest to kółko? Jeśli nie, to można by też ośkę przed nabiciem na klej koła zębatego namoletować drobną (~0,8 lub mniej - dobrać do Φ ośki najgrubszą jaka się da - obwód ośki to 9,42mm ) moletką ale nie skośną czy krzyżową tylko prostą. Będziemy wtedy mieli coś w rodzaju wielowypustu a nie osłabimy samej ośki.
no to było pierwsze co do głowy przyszło ale skoro pisze że gwintowany i że niema tokarki to odrzuciłem takie rozwiązanie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przeniesienie napędu, Przekładnie Pasowe, Przekładnie Zębate, Listwy zębate”